• تماس با ما 88673181 - 021

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی چیست ؟
جراحی بینی به منظور اصلاح مشکلات ظاهری و داخلی بینی انجام می شود . جراح بینی حین رینوپلاستی قوز روی بینی ، انحراف، پولیپ و گرفتگی ها را رفع می کند و با توجه به ساختار صورت بینی را متناسب و شکیل می سازد .

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی نیاز شدید به انتخاب جراح خوب دارد تا شما را از نتیجه ی جراحی راضی و خوشنود بنماید .
دقت در انتخاب جراح بینی باعث می شود که انتظارات شما نسبت به جراحی بینی برطرف شود .

روش های انتخاب جراح بینی

برای انتخاب جراح بینی :
نمونه کارهای پزشک را مشاهده کنید
در جلسات مشاوره قبل از عمل شرکت کنید
از بیماران قبلی پزشک نسبت به میزان رضایت آنها پرس و جو کنید
انتظارات خود را به جراح اعلام نمایید

همان طور که می دانید نتیجه ی جراحی بینی به نوع بینی ، جنس پوست ، و فرم کلی چهره بستگی دارد ، بسیاری از افراد با در دست داشتن تصاویری از هنر مندان یا هنر پیشه ها به متخصص گوش ، حلق و بینی مراجعه می نمایند و خواستار یک بینی شبیه به همان عکس هستند .

امکان جراحی بینی از روی عکس وجود ندارد

باید به این نکته دقت داشته باشید که امکان جراحی بینی از روی عکس بازیگران و هنر پیشه ها وجود ندارد ، زیرا بینی این دسته افراد دست خوش نور مناسب دوربین عکاسی و گریم سینمایی گریمور است که آنقدر زیبا و یک دست و متناسب شده است . البته می توان تصوری به پزشک ارائه نمود و تمایل خود را ابراز داشت که مثلا این نوع بینی را می پسندم .
همان طور که بیان شد نوع بینی در نتیجه ی بعد از عمل زیبایی تاثیر گذار خواهد بود .

انواع بینی

بینی ها با توجه به نوع و ساختارشان به دو دسته ی اصلی تقسیم بندی می شوند

 • بینی های استخوانی
 • بینی های گوشتی

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد ؟

بینی استخوانی دارای ساختار مشخصی است ، معمولا این بینی را با قوز و بلندی می شناسند، البته ممکن است این نوع بینی قوز نداشته باشد اما در اکثریت افرادی که بینی استخوانی دارند قوز روی بینی و انحراف دیده خواهد شد . این بینی بسیار محکم بوده و غضروف های سفتی دارد .

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

بینی گوشتی
بینی های گوشتی بسیار نرم هستند، در واقع استخوان و یا غضروف بسیار محکمی در آن ها وجود ندارد ، بینی گوشتی پهن است و استخوان آن هم نرم می باشد ، بنابراین در ظاهر آن نیز تاثیر می گذارد و آن را گوشتی و گرد نشان می دهد .
جراحی این نوع بینی با ریسک بالایی انجام می شود زیرا نیاز به تکنیک های ویژه و ترفند های نوین جراحی دارد که غضروف ها را تقویت می نماید و فرم زیبایی به بینی می بخشد .

بینی گوشتی

بینی های گوشتی بسیار نرم هستند، در واقع استخوان و یا غضروف بسیار محکمی در آن ها وجود ندارد ، بینی گوشتی پهن است و استخوان آن هم نرم می باشد ، بنابراین در ظاهر آن نیز تاثیر می گذارد و آن را گوشتی و گرد نشان می دهد .
جراحی این نوع بینی با ریسک بالایی انجام می شود زیرا نیاز به تکنیک های ویژه و ترفند های نوین جراحی دارد که غضروف ها را تقویت می نماید و فرم زیبایی به بینی می بخشد .
معمولا افرادی که بینی های گوشتی دارند از بزرگی بینی ، نوک پهن ، پره های کلفت و پوست ضخیم آن شاکی هستند .
بدنیست بدانید که مشکلات نام برده با جراحی بینی به راحتی قابل اصلاح هستند اما نکته ای که در بینی های گوشتی وجود دارد ، نتیجه ی جراحی بینی است .
بینی های گوشتی گزینه های مناسبی برای بینی های فانتزی و عروسکی نیستند و اغلب این نوع بینی ها بعد از جراحی زیبایی طبیعی می شوند . در واقع فردی که یک بینی بزگ و پهن دارد انتظار یک بینی استخوانی و فانتزی را نداشته باشد .

تکنیک های جراحی در بینی گوشتی

یک جراح خوب برای بینی گوشتی با تکنیک های ویژه و نوین غضروف های ضعیف بینی را تقویت می نماید ، این مار باعث می شود که تیغه ی بینی محکم و مقاوم باشند و بینی فرم زیبا تری به خود بگیرد ، با این اقدام از ضخامت پوست بینی نیز کاسته خواهد شد و فرد رضایت مندی بیشتری از نتیجه جراحی خواهد داشت .

آیا بینی گوشتی دچار افتادگی می شود ؟
خیر، در صورتی که جراحی بینی گوشتی اصولی انجام شود و غضروف های بینی به خوبی تقویت شده باشند ، هرگز این نوع بینی دچار افتادگی نخواهد شد .

یک تصور غلط در در رابطه با بینی های گوشتی این مورد است که بینی های گوشتی بعد از جراحی دچار افتادگی می شوند، با تکذیب این مساله باید بیان کنیم که بینی های گوشتی بعد از جراحی تورم بیشتری نسبت به بینی استخوانی خواهد داشت ، و حدود یک سال زمان لازم است تا تورمات بعد از جراحی به طور کامل از بین بروند .

سوالات متداول در جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی گوشتی دوران نقاهت چه مدت می باشد ؟

یکی از سوالات متدوالی که بعد از جراحی بینی گوشتی پرسیده می شود دوران نقاهت بعد از این جراحی است و اینکه بعد از گذشت چه مدت می توان نتایج نهایی جراحی را مشاهده کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در دوران نقاهت بعد از جراحی دارای اهمیت بالایی می باشد ، تورم بعد از انجام این جراحی کمی طول می کشد تا برطرف شود به همین علت افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و جراحی زیبایی بینی انجام می دهند برای مشاهده نتایج نهایی باید کمی صبور باشند . در  روز های اولیه بعد از جراحی بینی گوشتی بدلیل اینکه بینی متورم است  نمی توان به خوبی نتایج این جراحی را مشاهده کرد . ممکن از آمپول ضد التهاب در برخی از موارد برای کاهش تورم استفاده کرد .

آیا جراحی بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است ؟

تفاوت عمده ای که در بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد این است که در جراحی بینی های گوشتی تقویت غضروف صورت می گیرد اما در جراحی بینی های استخوانی، استخوان بینی تراش داده می شود و نیاز به تقویت غضروف نمی باشد زیرا این نوع از بینی ها بدلیل غضروف و استخوان قوی که دارند نیاز به تقویت ندارند .

بعد از جراحی بینی گوشتی آیا امکان برگشت وجود دارد ؟

امروزه با تقویت غضرف در بینی های گوشتی دیگر امکان برگشت در نوک بینی وجود ندارد، اما در گذشته بدلیل اینکه به جای تقویت غضروف از غضروف ها کاسته می شد نوک بینی بعد از جراحی در برخی از موارد حالت افتاده ای پیدا می کرد. با بکار گیری تکنیک های جدید و تقویت غضروف در جراحی بینی گوشتی دیگر نگران افتادگی نوک بینی و برگشت پذیری بینی نباشید . در حین جراحی هر آنچه که از بینی کاسته می شود یا افزوده می شود ثابت در جای خود به همان طریق باقی می ماند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

2 thoughts on “جراحی بینی گوشتی

 1. نوشین - سپتامبر 2, 2018 در 9:51 ق.ظ

  بینی گوشتی چند درصد امکان بازگشت داره ؟؟؟ یعنی بازگشت بینی گوشتی قطعیه ؟؟؟

  پاسخ
  • drgivehchi - اکتبر 16, 2018 در 11:40 ق.ظ

   بسته به تکنیک جراح بینی دارد.

   پاسخ

ارسال پاسخ

16 − 9 =

Call Now Button