• تماس با ما
  • تماس با ما

جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی

بسیاری از افراد هستند که بدون داشتن سابقه بیماری به پولیپ بینی دچار می شوند پولیپ های بینی خطر ناک نیستند اما معمولا برای بیمار اذیت کننده هستند به طوری که بیمار نمی تواند به راحتی قبل نفس بکشد .در این مقاله با جراحی پولیپ بینی آشنا می شویم.

پولیپ بینی چیست ؟

مخاط بینی به دلایل مختلفی بیش از اندازه رشد می کند و به همین دلیل با گذشت زمان یک بافت اضافی در داخل بینی ایجاد می شود این بافت اضافی در بینی باعث تنگ شدن مجاری تنفسی فرد خواهد شد ،چون پولیپ باعث اشغال شدن فضای داخلی بینی می شود.به این بافت اضافی اصطلاحا پولیپ بینی گفته می شود .

جراحی-پولیپ-بینی

از نشانه های پولیپ بینی به موارد زیر اشاره کرد :

زمانی که فضای داخل حفره بینی کاهش می یابد به همین دلیل فرد در بینی خود احساس گرفتگی می کند و شاید به دنبال آن از حس بویایی فرد کاسته شود و در پشت حلق ترشحاتی جمع شود .تمامی این مشکلات باعث اختلال در خواب این افراد می شود .پولیپ های بینی به اندازه کوچک و یا بزرگ در بینی دیده می شوند که می توان با جراحی پولیپ بینی آنها را از بین برد.

جراحی پولیپ بینی

معمولا برای انجام جراحی پولیپ بینی از روش های آندوسکوپ بینی استفاده می شود آندوسکوپ دستگاهی است که می تواند پولیپ ها را تراش داده و آنها را از بین ببرد.به همین دلیل نیازی به ایجاد برش در بینی نیست مگر اینکه جراحی برای برطرف کردن مشکلات سینوسی نیز انجام بگیرد.

یعد از عمل پولیپ بینی در مواردی که پولیپ بینی به دلیل آلرژی ایجاد شده است باید از تمامی مواردی که باعث ایجاد حساسیت در بینی شما می شود دوری کنید .بعد از عمل بینی بهتر است تمامی بیماران تست آلرژی را انجام دهند.

توضیحات خانم دکتر گیلدا گیوه چی درباره پولیپ های بینی :

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیوه چی متخصص گوش و حلق و بینی

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

Call Now Button