• تماس با ما
  • تماس با ما

جراحی بینی طبیعی

نتیجه .جراحی بینی طبیعی

جراحی پلاستیک و جراحی بینی یکی از حساس ترین جراحی ها بوده که امروزه با جنبه ی زیبایی در میان خانم ها و آقایان محبوب  شده است.بهتر است بدانید که هر جراحی با سبکی متفاوت و با توجه به هنر خود جراحی بینی را انجام می دهد دکتر گیلدا گیوه چی سعی بر این دارد که نتیجه جراحی بینی را به صورت طبیعی رقم بزند در این مطلب بررسی می کنیم که چه زمان می توان گفت جراحی بینی طبیعی برای بیمار حاصل شده است .

اهمیت بینی 

بینی یکی از اجزای حیاتی در سر است . این عضو با اثرگذاری بر کیفیت تنفس ، نقش مهمی در عملکرد دستگاه تنفسی را ایفا می کند . گرفتگی و یا انحراف در بینی و یا هر نوع مشکل عملکردی بر کیفیت زندگی اثر منفی می گذارد حتی می توان گفت که بروز انسداد در این عضو موجب پیدایش آسیب های مغزی در دراز مدت می شود به نحوی که افراد دارای پولیپ و انحراف بینی ، پس از مدتی به دلیل تنفس ناقص و مسدودیت راه های هوایی ، دچار سردرد های شدید و غیر قابل تحملی می شوند که اکثر این افراد منشا سردرد را نمی دانند اما پس از مراجعه به پزشک و معاینات تخصصی متوجه علت آن خواهند شد . از نقطه نظر زیبایی شناسانه ، بینی عضوی است که دقیقا در وسط صورت جای گرفته و بر زیبایی سایر اعضا تاثیر مستقیم دارد . وجود انحراف ، ناهمواری ، سایز زیاد و فرم بد در بینی از زیبایی بقیه ی بخش های صورت به نحو زیادی می کاهد . از این رو جراحی بینی طرفداران زیادی به خود اختصاص می دهد . در این میان عده ای خواستار جراحی بینی طبیعی هستند .

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی می تواند برای از بین بردن ایرادات بینی انجام بگیرد.شما زمانی که به جراح بینی مراجعه می کنید در ابتدا بینی شما را معاینه می کند و سپس با در نظر گرفتن ظاهر کلی بینی و شرایط بینی شما تشخیص می دهد که آیا شما کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر.در صورتی که بینی ایرادات کوچکی داشته باشد می توان با یک جراحی زیبایی ساده  نواقص را از بین برد به صورتی که نتیجه جراحی بینی طبیعی حاصل شود .در صورتی که بینی علاو.ه بر مشکلات مربوط به ظاهر بینی مشکلاتی در اجزای داخلی بینی مانند انحراف و یا پولیپ وجود داشته باشد می توان عمل بینی را به صورتی انجام داد که این مشکلات به صورت همزمان برطرف شوند و  بدانید که این تغییرات هیچ تاثیری در جراحی بینی ظبیعی شما نخواهد گذاشت.

آیا جراحی بینی طبیعی امکان پذیر است؟

بله این موضع کاملا قابل اجرا است و تنها شما باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی داشته باشید زیرا در عمل بینی طبیعی تاثیر گذار ترین مورد جراح بینی است که می تواند در نتیجه جراحی تاثیر صد در صدی داشته باشد.دکتر گیلدا گیوه چی تمامی عمل های خود را به صورت طبیعی انجام می دهد بدین گونه که هم نواقص بینی برطرف می شوند و هم بینی و صورت با یکدیگر هماهنگی و تناسب لازم را دارند.در نهایت بینی طبیعی می تواند اعتماد به نفس فرد را بالا ببرد .

سوراخ های بینی

در جراحی بینی طبیعی سوراخ های بینی  به هیچ عنوان به اندازه زیادی کوچک نمی شود و جراح بینی تا جای ممکن تغییری  در سایز سوراخ های بینی ایجاد نمی کند .چون با این کار چین های کنار پره های بینی از بین خواهد رفت و فرورفتگی طبیعی از بین می رود و از دیگر جهت اینکه با کم شدن قطر سوراخ های بینی مجاری تنفسی دچار مشکل خواهد شد .

جراحی طبیعی بینی

تقویت غضروف های بینی

در جراحی بینی طبیعی به جای آنکه  بافت بینی به مقداری زیادی کاهش پیاد کند،افزایش حمایت پایه بینی در قسمت نوک بینی و پشت بینی ایجاد می شود با انجام این کار بعد از اینکه از جراحی زیبایی بینی به مدت چند سال می گذرد بینی با مشکلات متعدد روبه رو نخواهد شد.

پشت بینی

در عمل بینی طبیعی بر خلاف جراحی دیگر بینی، به هیچ عنوان بر روی پشت بینی قوسی دیده نمی شود در جراحی بینی فانتزی می بینید  که معمولا قوس بینی با نوک بینی سربالا همراه بوده  و به طور کلی بینی ظاهری طبیعی ندارد و شما کمترکسی را می بینید که به صوت مادر زادی دارای این مدل بینی باشد .به همین دلیل پشت بینی  صاف و یا با مقدار کمی قوس تغییر خواهد کرد.

بهتر است بدانید ملاک زیبایی بینی به هیچ عنوان کوچک بودن آن نیست پس در جراحی بینی طبیعی به هیچ عنوان حالت های عروسکی و یا فانتزی دیده نخواهد شد بینی های سرسره ایی و یا قوس دار در علم جراحی پلاستیک معیار زیبایی نمی باشند و تنها بینی باید با صورت هم خوانی لازم را داشته باشد به گونه ایی که سلامت بیمار با جراحی، بلافاصله بعد از عمل و یا بعد از گذشت چندین سال به خطر نیفتد.

نتیجه جراحی بینی طبیعی

بیشتر مراجعین که متقاضی جراحی بینی می باشند خواستار نتیجه‌ی نرمال و طبیعی هستند. در واقع جراحی بینی طبیعی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد زیرا بینی‌فانتزی و یا عروسکی می‌تواند نتایج غیر طبیعی داشته باشد. معمولاً افرادی که چهره های نرمال و طبیعی دارند میخواهند که نتیجه جراحی بینی آنها به صورت کاملاً طبیعی باشد.

البته نکته دیگری که در زمان جراحی بینی اهمیت ویژه ای دارد تغییر نکردن فرم بینی در طول زمان و تغییرات کلی چهره می باشد از این رو افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی هستند که با گذشت زمان و افتادگی چهره بینی نیز به صورت طبیعی در روی صورت دیده شود.

معمولاً کوتاه شدن غیر طبیعی بینی و یا قوز بیش از حد سر بالا بودن غیر استاندارد بینی و یا نازک کردن تیغه بینی بیش از حد نرمال ساختار خوبی نخواهد داشت و چهره فرد مصنوعی و نامناسب خواهد بود از این رو پیشنهاد جراحان زیبایی بینی این است که با توجه به فرم کلی صورت در حقیقت مواردی رعایت شود که بینی نتیجه ایده آل داشته باشد.

در نظر گرفتن

  • طول و عرض صورت
  • فرم صورت
  • نوع گردی صورت
  • برجستگی چانه ها
  • و سایز گونه ها

در زمان جراحی بینی اهمیت ویژه ای خواهد داشت .همچنین نیاز است که ویژگی های فردی و البته نژادی فرد متقاضی برای جراحی بینی مد نظر قرار بگیرد. نتیجه جراحی بینی طبیعی باید به گونه‌ای باشد که ظاهر فرد بعد از عمل زیبایی بینی مطابق با سایر اعضای صورت آن باشد.

بسیاری از آقایان در زمان مراجعه به جراح بینی خواستار نتیجه‌ی طبیعی و بسیار نرمال می باشند از این رو برطرف کردن قوز بینی و ایجاد تناسب بین اندام های دیگر صورت یک فرآیند رضایت بخش خواهد بود.

جراح بینی طبیعی با درنظر گرفتن نظریات فرد متقاضی و رعایت استانداردهای زیبایی جراحی را انجام می دهند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که حین جراحی مد نظر قرار می‌گیرد رعایت فاصله بین بینی و لب ها می باشد.

جراحی بینی طبیعی مردانه

همانطور که می دانید ساختار صورت آقایان نسبت به خانم ها استخوانی تر و درشت تر می باشد. از این رو نیاز است تا جراحی بینی به گونه‌ای باشد که شمایل مردانه در آقایان حفظ شود طبیعتاً بینی های فانتزی سربالا و عروسکی گزینه مناسبی برای آقایان می باشد. از این رو جراحی باید به گونه ای باشد که نوک بینی سر بالا و یا بسیار کوچک نباشد جراحی بینی طبیعی آقایان نیاز به رفع مشکلات ظاهری به صورت کاملاً طبیعی دارد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی خانم  و متخصص گوش و حلق و بینی

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

Call Now Button