وجود آسیب های پوستی در جراحی بینی

وجود آسیب های پوستی در جراحی بینی :

در جراحی ترمیمی یکی از شایع تریم مشکلات ، وجود آسیب های پوستی در جراحی بینی است . در جراحی ترمیمی بینی یکی از شایع تریم مشکلات ، وجود آسیب در بافت بخش نرم پوست بینی است. لازم به ذکر است که در تمامی اعمال جراحی بینی ممکن است بافت نرم روی پل بینی دچار صدمه شود. این بخش که از لایه های طبیعی پوست ، ماهیچه ، چربی یا فاسیا متشکل شده ، در جراحی اولیه تاب تحمل التهابات جزئی ، ورم و جراحت را دارد ولی جراحی ترمیم بینی با مواجهه با یک بافت آسیب دیده و دستکاری شده همراه بوده که پس از اتمام ترمیم ، امکان شدت گرفتن التهابات ، ورم با مدت زیاد ، دور شدن نتایج استثنایی و درمان دیرتر اسکار وجود خواهد داشت. این عارضه یکی از پررنگ ترین عوامل سخت کننده جراحی بینی ثانیه است اگر جراحی های بینی متعددی انجام شده باشد ، مشکلات نام برده شدت بیشتری یافته و در نتیجه کیفیت و زیبایی طبیعی پوست تنزل می نماید.

وجود آسیب های پوستی در جراحی بینی

بررسی های پزشکی :

برای انجام عمل ترمیم بینی لازم است جراح بینی بررسی هایی را بر روی پوست بیمار انجام دهد تا مورادی چون سابقه های پزشکی ، ساختمان اسکلتی ، جزئیات پوست ، لایه های مختص پوست و بافت آن شناسایی شوند با کمک این ارزیابی پزشک جراح می تواند بهترین روش های درمانی را اتخاذ نموده و نتایج بهتری از جراحی ترمیمی ارائه دهد.

مواردی از پوست که لازم است مورد ارزیابی قرار گیرند :

– ویژگی جریان خون : اگر خونرسانی بینی قوی و معمول باشد ، جراحی قبلی که با دفت و ظرافت صورت پذیرفته ، آسیبی به شمار نمی آید و می توان جراحی ثانویه را به بهترین نحو ترتیب داد ؛ این در حالی است که جراحی های متعدد انجام شده بر روی بینی امکان بروز انسداد و گرفتگی این عضو را بالا می برد . به دلیل کارگذاشتن گرافت در اکثر جراحی های بینی ، لازم است ساختار مورد نظر از خونرسانی مناسبی برخوردار باشد.

– ویژگی انعطاف پذیری پوست : نتایج ترمیم بینی در حالتی ایده آل و مطلوب می شود که پوست بینی بیمار حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد . چرا که جراحی ترمیمی بینی بازسازی کمبود های جراحی قبلی را موجب شده و برای درمان نواقص و کمبودهای غضروفی لازم است پوست بیمار انعطاف پذیری کافی داشته باشد ، در غیر این صورت نیاز به تامین پوست و جراحی های متعدد است تا فرم مورد نظر حاصل گردد.

بهترین کاندیدا برای رسیدن به نتایج ایده آل در جراحی ترمیمی بینی کسی است که پوست سالم و انعطاف پذیرتری داشته باشد.

باتشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی .

 

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *