مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

از روش تزریق بوتاکس برای رفع آثار چین و چروک استفاده می شود در مورد جوانانی که به تازگی دچار پیدایش آثار چین و شکن جزئی در صورت شده اند ، می توان از تزریق بوتاکس برای از کار انداختن عضلات اثرگذار استفاده کرد و حتی چروک های ریز را از بین برد . اما برای کسانی که در سنین بالاتری هستند ، علاوه بر تزریق بوتاکس از فیلر های دیگری برای رفع خطوط عمقی کمک گرفته می شود . در این میان لازم است بیماران و مراجعین عزیز ، مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را به درستی رعایت کنند تا نتیجه درمان ایده آل و مثبت شود .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

روز اول پس از تزریق :

برای موثر بودن درمان مذکور به بیماران عزیز توصیه می شود که 2 الی 3 ساعت عضلات هدف را به کار بگیرند به این معنی که اخم کنند ، بخندند و . . . لازم است در این مدت به هیچ عنوان نواحی تزریق شده را ماساژ ندهند . روز اول پس از تزریق تا 5 ساعت نباید صورت را خم کنند و به هنگام خواب باید در شب اول به صورت نیمه نشسته بخوابند . در باره بوتاکس ذکر این مطلب ضروری است که داروی مذکور می تواند بسیاری از چروک های صورت را باز نماید ولی درصد باقی مانده نیاز به درمان های تکمیلی دیگری دارند تا به کل از بین بروند .

هفته های ابتدایی :

برای تزریق مجدد و ارزیابی موفقیت تزریق لازم است دو هفته پس از تزریق به پزشک خود مراجعه نمایید تا ایرادات و نواقص به جای مانده اصلاح شوند در این زمان پزشک هر نوع عدم کارآیی و کمبود را رفع کرده و اثربخشی درمان را طولانی می کند .

ورم :

لازم است بدانید ورم پلک برای افرادی که بار اول از این روش استفاده می کنند ، طبیعی و معمول است و پس از مدتی فروکش کرده و بهبودی می یابد .

ورم پیشانی و پلک به صورت شدید به ندرت رخ داده و پس از مراجعه به پزشک و طی کردن دوره مصرف دارو و رعایت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به کل رفع می شود . این اتفاق برای خانم های مسن ممکن است ظاهر شود که البته بسیار نادر خواهد بود .

 سایر خدمات دکتر گیلدا گیوه چی :

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی .

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *