رينوپلاستی ليكوييد

با Liquid Rhinoplasty چقدر آشنا هستيد؟

تغيير شكل ظاهر بيني از طريق تزريق فيلرهاي مجاز و بدون دخالت جراحي را  اصطلاحا رينوپلاستی ليكوييد مي نامند.

هرچند اين كار تحت بي حسي موضعي و در زمان كوتاه و بصورت سرپايي قابل انجام است و به همين دليل جديدا بسيار مورد توجه قرار گرفته است ولي معمولا در بيني هايي كه نياز به تغيير مختصر دارند نتيجه بخش است.

با اين روش سايز بيني مطلقا كوچك نميشود.ضمنا اين تغيير شكل موقت و گذراست به طوري كه بعد از جذب فيلر (حدود٦-١٢ماه) بيني مجددا به شكل اول خود باز ميگردد در نتيجه مقرون به صرفه نمي باشد.

اگر بيمار بعد از اين اقدام تصميم به انجام جراحي بینی بگيرد ممكن است به علت ايجاد بافت چسبندگي در روند جراحي و ترميم آن ايجاد اشكال گردد . به علاوه احتمال انسداد عروق پوست بيني (سياه شدن پوست بيني)و چشم(نابينايي) نيز وجود دارد هرچند كه بسيار ناچيز است.

رینو پلاستی لیکوئید

کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی لیکویید:

  • بینی های جراحی شده که ایرادات فرمی و کمبود بافت از منظر زیبایی دارند
  • کسانی که در ناحیه بینی با انحراف کم و جزیی مواجهند
  • بینی های با سایز کم که لازم است فرمشان بهبود یابد.
  • کسانی که بر روی پل بینی خود قوز دارند و سایز بینی زیاد نیست .

بینی هایی که لازم است با بهبود بخشیدن به ناحیه نوکشان ، سر بالاییِ بیش از حد رفع شود.

مزایای عمل رينوپلاستيِ ليكوييد :

هزینه کمتر : با این روش اصلاح فرم بینی و ترمیم آن بی آنکه جراحی باز یا بسته را بطلبد انجام می شود و تنها تزریق ژل می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید در نتیجه هزینه های نهایی جراحی بینی به میزان چشمگیری کاهش یافته که نسبت به جراحی بینی قابل مقایسه نیست.

عدم نیاز به بی هوشی : بسیاری از افراد به دلیل معایب و عوارض بی هوشی از انجام جراحی بینی خودداری می کنند به طوری که مشاهده شده نگرانی از بی هوشی عمومی در برخی افراد بسیار بیشتر از نگرانی نتیجه جراحی بینی است. در حالی که طی عمل بینی با روش تزریق ژل یا رينوپلاستی ليكوييد هیچ نیازی به بی هوشی نبوده و تنها سوزن های سرنگ هستند که راهگشای درمان مشکلات فرمی می باشند.

بی نیازی از زمان ریکاوری : با روش عمل رينوپلاستی ليكوييد به جای جراحی بینی دیگر لازم نیست استراحت های طولانی پس از عمل و مراقبت های سخت گیرانه جراحی بینی را داشته باشید ، پانسمان و کبودی و بخیه در این روش وجود نخواهد داشت که می توان در روز اول پس از تزریق کلیه فعالیت های عادی را از سر گرفت هرچند امکان بروز کمی ورم و درد پس از اتمام عمل رينوپلاستی ليكوييد معمول است.

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیوه چی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی.

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *