لوزه بزرگ در کودکان

لوزه بزرگ در کودکان :

دکتر گیلدا گیوه چی متخصص گوش، حلق و بینی و جراح زیبایی بینی برای آشنایی بیشتر مردم با بیماری هایی که در طول عمر ممکن است با آن مواجه شوند، مقالاتی را آماده کرده است تا اطلاعات افراد از این نوع بیماری ها بالا رفته و بتوانند از آن پیشگیری و یا درمان را زودتر از اینکه به معضل تبدیل شوند آغاز کنند. این مقاله با موضوع لوزه بزرگ در کودکان تهیه شده است، بیماری که خیلی از کودکان ممکن است با آن درگیر باشند و خانواده از علائم آن اطلاعی نداشته باشند.

مشکلات تنفسی در کودکان یکی از مشکلاتی است که والدین را بسیار نگران می کند . لوزه بزرگ در کودکان یکی از علل این مشکلات تنفسی است که در پاییز و زمستان و به خصوص در بچه هایی که زمینه ی آلرژی دارند شایع تر است . کودکی که درگیر با بزر گی لوزه می باشد به هنگام خواب خرخر می کند گاه تنفس قطع می شود و کودک خواب راحتی نخواهد داشت .

لوزه بزرگ کودکان

آسیب فکی :

این کودکان به دلیل تنفس با دهان باز با گذشت زمان و به مرور فک بالا جلو آمده و در آخر ممکن است برای اصلاح این مشکل نیاز به ارتودنسی داشته باشد  .

سایر عوارض :

گاهی اوقات این لوزه های بزرگ باعث تجمع مایع در گوش میانی شده که به این ترتیب کودک دچار کاهش شنوایی خواهد شد . این بچه ها عموما عفونت های پشت سر هم تنفسی پیدا می کنند و نهایتا این بزرگی لوزه ها می تواند موجب اختلال رشد و یا تمرکز و یادگیری شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی .

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *