علت جراحی زیبایی بینی خانم ها

علت جراحی زیبایی بینی خانم ها

یکی از فاکتورهایی که علاوه بر اینکه بر روی فرد موثر می باشد بر نقش فرد در اجتماع تاثیر می گذارد زیبایی چهره است. با پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی افراد برای تغییر در ظاهر برای جراحی زیبایی اقدام می کنند . همچنین انواع تبلیغاتی که در رسانه های مکتوب و تصویری درباره روش های زیبایی می شود بر نگرش افراد تاثیر گذاشته و آنها را برای اعمال تغییرات در خود ترقیب می کند.  جراحی بینی شایع ترین عمل زیبایی در کشور ما می باشد. در بین افرادی که برای این جراحی اقدام می کنند زنان بیشترین متقاضیان آن می باشند.

جراحی زیبایی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی در زنان

طبق آخرین تحقیقاتی که اخیرا در یکی از دانشگاههای معتبر کشور درباره جراحی بینی بر روی زنان صورت گرفته است از بین 426 زن در تهران 60 درصد آنها جراحی بینی داشته اند. در این بررسی افرادی که در طبقه متوسط اجتماعی بوده اند 45 درصد تخمین خورده اند و 37 درصد مربوط به طبقه بالا و درصد کمی حدودا 16 درصد مربوط به طبقه پایین بوده اند.

تاثیر نگرش فرد در جراحی بینی زنان

تاکنون استاندارد مشخصی برای زیبایی در نظر گرفته نشده است و دلیل عمده آن اینست که زیبایی امری نسبی می باشد . نوع نگرش هر فرد از زیبایی متفاوت می باشد . از آنجائیکه افراد در اجتماع زندگی می کنند به نوع نگرش افراد درباره خودشان اهمیت می دهند. این موضوع نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود بلکه به بهبود دید افراد منجر می شود. جراحی زیبایی بینی نقش مهمی در زندگی افراد ایفا می کند به طوریکه افراد دیگر نگران زیبایی خود نمی شوند و با اعتماد به نفس کامل می توانند به زندگی روزمره خود بازگردند. از آنجائیکه جراحی بینی در کشور ما بسیار شایع می باشد برای فرد دارای مزایایی است . از جمله هزینه جراحی در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر بوده و برای فرد مقرون به صرفه می باشد . از دیگر مزایای جراحی بینی در کشور ما اینست که با توجه به تعداد بالای جراحی ، جراح بینی تجربه و تبحر کافی در این زمینه را پیدا می کند و درصد اشتباه در این موارد بسیار پایین می باشد. زنان نسبت به مردان بیشتر به ظاهر خود توجه کرده و به همین جهت بیشترین متقاضیان این جراحی آنان می باشند.

 

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *