• تماس با ما
  • تماس با ما

رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی

رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی

چه زمانی می توان رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی برقرار کرد؟

آیا رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی ، در نتیجه ی جراحی تاثیر منفی دارد؟

در این مقاله به بررسی رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی و تاثیر آن بر روند جراحی می پردازیم.

نکات مهم  در عمل بینی

از نکات مهم و تاثیر گذار در نتیجه دهی مثبت و موثر جراحی بینی ، می توان به مراقبت های بعد از جراحی بینی اشاره کرد. تکنیک و مهارت جراح بینی تاثیر فراوان در فرم گیری بینی و رفع عیوب آن دارد. اما نتیجه ی جراحی بینی به این پارامتر مهم ختم نمی شود و نیاز است تا فرد بعد از جراحی بینی مراقبت ها و اصول بهداشتی مهم را رعایت کند تا از نتیجه ی جراحی زیبایی بینی خود راضی و خوشنود باشد.

 دکتر گیوه چی ، بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی ،  در زمینه ی جراحی بینی  ،  تخصص و دانش بالایی دارد. شما عزیزان می توانید، به منظور مشاوره با دکتر گیوه چی  از طریق زیر اقدام کنید:

 شماره های  تماس  02188673181 و 02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

همانطور که می دانید از عارضه های خفیف بعداز عمل بینی ، خونریزی بعد از جراحی بینی می باشد. این خونریزی در اکثر موارد طبیعی می باشد. با این حال خونریزی بینی می تواند تاثیرات سویی در حفره ی بینی ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود تا از انجام فعالیت های هیجانی که سبب تشدید و افزایش جریان خون می شود پرهیز کنید تا از خونریزی غیرعادی بینی ، جلوگیری بعمل آورید.

زمان برقراری رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی

در بررسی رابطه ی جنسی بعداز عمل بینی باید به این نکته توجه داشت که با فعال شدن سیستم پاراسمپاتیک طی رابطه ی جنسی، امکان افزایش جریان خون به سمت صورت و بالا رفتن ضربان قلب وجود دارد که این امر تاثیرات سویی مانند افزایش تورم صورت و بینی دارد. به همین دلیل لازم است تا با مشورت با جراح بینی خود ، زمان برقراری رابطه ی جنسی بعداز عمل بینی را تعیین کنید تا متحمل عوارض نامطلوب نگردید.

رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی

رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی

  • بطور معمول توصیه می شود تا دوهفته بعد از جراحی بینی ، از برقراری رابطه ی جنسی پرهیز کنید. این مدت زمان به شرایط بیمار بعداز جراحی بینی ، نوع بینی فرد ( گوشتی یا استخوانی بودن بینی و …) ، میزان دستکاری جراح در حین عمل و… برای هر فرد متغیر است که با بررسی های پزشک مربوطه بعد از جراحی، تعیین می گردد.
  • پرهیز از برقراری رابطه ی جنسی در روزهای ابتدایی  بعد از جراحی بینی ، به این دلیل است که ؛ فرصت برای ترمیم بافت بینی و روند بهبودی آن بعد از جراحی زیبایی بینی ، فراهم شود.
  • یکی دیگر از عوارضی که ممکن است بیمار را در داشتن رابطه ی جنسی بعداز عمل بینی تهدید کند، برخورد و وارد شدن صدمه به بینی در حین برقراری رابطه ، می باشد. با وارد شدن ضربه و صدمه به بینی ، ممکن است صدمات جدی متوجه بینی شود و فرد در معرض عارضه های نامطلوب مانند: درد ، تورم و التهاب ، خونریزی و… قرار گیرد.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

Call Now Button