جراحی بینی مردان

جراحی بینی مردان

نکته مهمی که برای جراحی بینی لازم است ، رعایت تفاوت های میان جراحی بینی زنان و جراحی بینی مردان است . در سال های گذشته به این نکته توجهی نمی شد به همین دلیل شاهد بودیم آقایانی که از جراحی بینی استفاده کرده اند، فرم چهره و بینی شان ظریف یا فانتزی می شد و ایراداتی همچون تورفتگی پره های بینی ، تغییر صدا ، قوس دار شدن بینی ، عروسکی بودن فرم و . . . را متحمل می شدند . اما امروزه با افزایش تجربه پزشکان جراح بینی ، پیشرفت تکنیک های رینوپلاستی ، مطرح شدن جراحی بینی طبیعی و پرطرفدار شدن این جراحی ، توجه به ابعاد مختلف جراحی بینی گسترش یافته و سعی می شود نتایج ماندگار و مفیدی برای بیماران خلق گردد .

جراح-بینی-مردان

رفع ایرادات

برای جراحی بینی مردان اولین گزینه و اقدام ، رفع ایرادات ساختاری ، فرمی و عملکردی است تا طی آن هیچ مشکلی مبنی عملکرد بینی و جذابیت چهره را تهدید نکند . در گام دوم سعی در برآوردن خواسته های بیمار و سلیقه وی خواهیم داشت تا رضایت او جلب شود . در این میان سعی می شود تا حد امکان فرم های طبیعی خلق شده و اثر بخشی چهره مردانه تحت الشعاع قرار نگیرد . اما در صورتی که خود بیمار خواستار فرم های فانتزی و عروسکی بود ، پزشک جراح بینی در جلسات مشاوره سعی می کند او را از عواقب تصمیمش آگاه سازد و بیمار را متقاعد کند که فرم مناسب بینی چیز دیگری است ؛ در صورتی که بیمار بر خواست خود پایفشاری نمود ، سلیقه وی مد نظر قرار گرفته و تا حد امکان خواسته او بر آورده می شود .

مشکلات پزشکان

یکی از مشکلاتی که پزشکان جراح بینی با بیماران آقا دارند ، اینست که آقایان نمی توانند انتظارات و خواسته های خود را پیش از جراحی به وضوح بیان کنند در حالی که بیماران خانم اینطور نبوده و به روشنی انتظارات ، سلایق ، خواسته ها ، نمونه کارها و توقعات خود را توضیح می دهند و جراح را از خواست خود آگاه می سازند .

تفاوت جراحی بینی مردان با زنان

همانطور که می دانید آناتومی بینی مردان کاملا با بینی زنان متفاوت است. معیارهایی برای جراحی بینی مردان وجود دارد که رعایت کردن آن برای مردانی که تمایل به جراحی بینی دارند بسیار مهم است. خانم دکتر گیوه چی، جراح بینی طبیعی می تواند تمام انتظارات شما را از داشتن یک بینی کاملا مردانه و طبیعی برآورده کند.

بسیاری از مردان با وجود  داشتن بینی شکسته و با وجود اینکه بخاطر داشتن انحراف بینی و پلیپ بینی بسیار رنج می برند اما از ترس اینکه ممکن است بعد از عمل حالت طبیعی و مردانه بینی خود را از دست بدهند راضی به عمل جراحی نمی شوند.

در حال حاضر تعداد متقاضیان مرد برای جراحی بینی، تقریبا برابر با متقاضیان زن شده است، لازم است بدانید که مهم ترین قسمت جراحی بینی شما انتخاب یک جراح بینی مردان باتجربه می باشد. این ممکن است که اصول جراحی و مراحل جراحی بینی مردان با زنان یکسان باشد  اما موردی که قابل اهمیت است حفظ اصولی آناتومی بینی مردان می باشد. جراحی بینی مردان نباید به گونه ای باشد که بینی عمل شده هیچ تناسبی با سایر اجزای صورت مرد نداشته باشد.

در این بین خصوصیات و ویژگی هایی برای بینی مردان وجود دارد که آناتومی بینی مردان را از زنان کاملا جدا می کند.

برخی از ویژگی های بینی مناسب برای مردان

 • میان بینی و پیشانی مرد نسبت به زنان باید زاویه حادتری ایجاد شود.
 • بینی مردان باید درازتر از بینی زنان باشد.
 • پل بینی مردان باید مقاوم تر و بلندتر باشد.
 • بین لب بالا و بینی مردان زاویه حادتر باید تشکیل شود. ترجیحا 90 درجه.
 • بینی مردان باید دارای استخوان های سفت تر و غضروف های مقاوم تر باشد.
 • تمامی این موارد باید توسط جراح بینی رعایت شود تا مردان به یک نتیجه ایده آل از عمل بینی خود دست یابند.
جراحی بینی مردان
جراحی بینی مردان

عوارض کوچک کردن بینی مردان

کوچک کردن بیش از حد بینی مردان عوارض زیادی می تواند داشته باشد. این عمل علاوه بر اینکه تناسب در ظاهر مردان را تحت تاثیر قرار می دهد، باعث تغییر صدا در آن ها می شود. مشکلات تنفسی از دیگر عوارض کوچک کردن بینی مردان است.

به طور کلی توصیه می شود اگر احساس نیاز به جراحی بینی دارید یا از مشکلات تنفسی و شکستگی بینی خود رنج می برید، بهترین راه حل این است که با دیدن نمونه کارهای قبلی جراح، انتخابی دقیق تر برای جراح خود داشته باشید.

آناتومی بینی مردان

در حال حاضر جراحی بینی نه تنها میان زنان بلکه در میان مردان هم طرفداران زیادی دارد. اغلب مردان به علت انجام ورزش های سنگین و فعالیت های سخت دچار شکستگی بینی می شوند و بینی آن ها نه تنها دچار بدشکلی ظاهری می شود بلکه دچار اختلالات تنفسی در اثر انحراف بینی هم می شود. نکته قابل توجه در جراحی بینی مردان انتخاب جراح بینی است که باید مردان با دقت کافی بهترین جراح بینی را انتخاب کنند تا جراح قادر باشد علاوه بر رفع مشکلات تنفسی، آناتومی بینی او را طبق استانداردهای تعریف شده حفظ کند.

بسیاری از مردان با داشتن مشکلات تنفسی و انحراف و شکستگی بینی، به خاطر ترس از کوچک شدن بیش از حد بینی تمایل به جراحی و اصلاح مشکلات خود ندارند.

آناتومی بینی مردان بعد از یک جراحی بینی موفق

آناتومی بینی مردان بعد از عمل باید کاملا متفاوت از آناتومی بینی زنان باشد، بینی مردان نباید بیش از حد کوچک و قوس زیاد بر روی تیغه بینی داشته باشد، از نمای نیم رخ بینی مردان باید یک قوس کاملا صاف داشته باشد. نوک بینی مردان با لب فوقانی باید زاویه 90 درجه تشکیل دهد.

داشتن یک بینی با قوس ظریف و حالت فانتزی برای مردان مطلوب به نظر نمی رسد، نوک بینی مردان بر خلاف بینی زنان نباید بیش از حد کوتاه باشد.

آناتومی بینی مردان
آناتومی بینی مردان

تفاوت های گرایش زیبایی بینی در مردان و زنان

زنان و مردان یک دید کاملا متفاوت از بینی جراحی شده خود دارند:

 • مردان معمولا به بینی های محکم و حجیم علاقه دارند.
 • نوک بینی مردان نباید بیش از حد سر بالا باشد.
 • زنان متمایلند که بینی باریکی داشته باشند این در حالی است که مردان داشتن بینی نازک را نمی پسندند.

چه مواردی در جراحی بینی مردان مهم است؟

 • بینی مردان باید از نمای نیم رخ دارای شیب ملایم و صاف باشد.
 • بین پیشانی و بینی مردان باید زاویه بیشتر نسبت به بینی زنان باشد.
 • پل بینی مردان باید مقاوم تر و مستحکم تر از بینی زنان باشد.
 • بینی مردان باید بلندتر از بینی زنان باشد.
 • در نمای نیم رخ بین نوک بینی و لب بالایی زاویه 100 درجه باید تشکیل شود.

برخی از مردان ممکن است خواسته های عجیب و افراطی از جراح بینی خود داشته باشند در این حالت جراح بینی باید سعی در متقاعد کردن مردان برای صرف نظر از خواسته هایشان داشته باشد. زیرا فرم فانتزی برای مردان نامناسب است و ظاهر خشن، در چهره مردانه آن ها را از بین می برد. همچنین کوچک کردن غیرطبیعی بینی مردان باعث بروز مشکلات تنفسی شدیدی می شود.

جراح بینی مردانه خوب در تهران

در سال های اخیر استقبال مردان برای انجام جراح بینی زیاد است. با این حال به دنبال جراح بینی مردانه خوب هستند تا نتیجه قابل قبولی را بعد از جراحی بینی داشته باشند.

جراحی بینی در مردان به نسبت  جراحی بینی در زنان از ریسک بالایی برخوردار است.  زیرا تفاوت های زیادی در آناتومی بینی مردان و زنان وجود دارد. همچنین نتیجه جراحی بینی در مردان و زنان با یکدیگر متفاوت است. در جراحی بینی مردان هنگام جراحی یک جراح بینی مردانه خوب می داند که به چه میزان باید از تیغه بینی برداشته شود تا  حالت قوس مانند به خود نگیرد. زیرا از نظر مردان داشتن بینی صاف و زیبا نشانه قدرت و اعتماد به نفس است. این صافی در تیغه بینی در مردان جذابیت ایجاد می کند.

به گفته دکتر گیوه چی باید در هنگام انتخاب جراح بینی مردانه خوب بعضی از عناصر و ویژگی ها را در نظر گرفت.

یک جراح خوب بینی در هنگام معاینه بینی زاویه بین کولوملا و لب را در مردان اندازه گیری می کند. این زاویه باید چیزی بین 90 تا 100 درجه باشد. زیرا همانطور که گفته شد، آناتومی بینی مردان با زنان متفاوت است. همچنین یک جراح بینی مردانه خوب این را در نظر دارد که پوست مردان به نسبت زنان کلفت تر است. به همین دلیل به میزانی بسیار کم تورم بینی بعد از جراحی نسبت به خانم ها بیشتر است.

جراح بینی مردانه باید این نکته را به متقاضی یاد آوری کند که به دلیل انجام فعالیت های سنگین باید  روند تنفس خود را حفظ کند و از بینی هم تنفس کند.

همچنین یک جراح بینی مردانه خوب باید تمام مراحل روند جراحی را به فرد اطلاع دهد.

لازم به ذکر است که یک جراح بینی مردانه خوب باید در خصوص مراقبت های بعد از جراحی راهنمایی های لازم را به فرد کند. مثلا از ضربه خوردن بینی جلوگیری شود.

یک جراح بینی مردانه خوب باید اطلاعات کافی در خصوص نحوه جراحی بینی مردانه و روش های جراحی را بداند و در جراحی بینی استفاده کند.

همچنین مردان باید قبل از جراحی بینی انگیزه و میزان انتظار خود را از جراح بینی به جراح بیان کنند. تا توسط جراح بینی مردانه مورد بررسی قرار گیرد.

بینی ایده ال برای مردان

در جراحی  بینی در مردان، باید این اصل را دانست که اصول و معیار های زیبایی در بینی مردان نسبت به خانم ها متفاوت است و باید برای جراحی به بهترین جراح بینی در مردان مراجعه کرد تا تناسب بینی با اجزای صورت مردان و همچنین چهره مردانه و مقتدر یک مرد را نیز حفظ کند.

دلیل جراحی بینی در مردان

مردان به دلایل مختلف ممکن است اقدام به جراحی زیبایی بینی کنند. از جمله دلایل جراحی در مردان می توان به ضعیف بودن پل بینی، صاف بودن تیغه بینی، گرفتگی و داشتن پولیپ در بینی اشاره کرد. بیشتر این مشکلات به دلیل انجام ورزش های مختلف بروز می کند.

زمان و روش جراحی بینی در مردان

جراحی بینی در مردان به دلیل داشتن حساسیت های خاص خودش هنگام جراحی بینی چیزی حدود 2 ساعت به طول می انجامد. جراحی بینی تحت بیهوشی کامل انجام می شود. در هنگام جراحی بینی، جراح بینی باید به این نکته توجه نماید فقط اقدام به برداشتن غضروف ها و گوشت های اضافی نماید. دکتر گیوه چی با تبحر و تجربه ای که در جراحی بینی در مردان دارد، می تواند جراحی را به نحوه احسنت انجام دهد. برای دیدن نمونه کار های دکتر گیوه چی به گالری مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در مردان

 • بعد از انجام جراحی بینی توصیه می شود، به مدت 2 هفته از انجام کار و فعالیت های سنگین اجتناب شود. در این مدت بینی با آتل بسته می شود. برای محافظت و کاهش تورم از آتل استفاده می شود.
 • برای جلوگیری از صدمه دیدن بینی از انجام فعالیت و ورزش هایی که ممکن است به بینی صدمه وارد شود، اجتناب شود. زیرا حدود 6 ماه زمان لازم است تا ساختار بینی فرمی ثابت به خود بگیرد.
 • انجام فعالیت و ورزش باعث افزایش تورم وکبودی می شود. به همین دلیل از انجام این چنین فعالیت ها باید اجتناب شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی و همچنین عدم ابتلا به یبوست می توانید پیاده روی آرام داشته باشید.

سایر خدمات دکتر گیلدا گیوه چی :

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی .

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *