بینی ایرانی

بینی ایرانی

در برخی از قومیت ها افراد دارای بینی با ویژگی های مخصوص به خود هستند .مسلما چهره و همچنین بینی در نژادهای آفریقایی ـآمریکایی /قفقازی /زرد(آسیای جنوب شرقی) /هیسپانیک وبومیان خاورمیانه با یکدیگر فرق دارد.شاید شما در طرح های قدیم ایرانی نمای کلاسیک بینی ایرانی را دیده باشید.

به طور کلی بینی های ایرانی دارای نمای نیم رخ وتمام رخ  به صورت زیر می باشد :

دیده شده قوز و یا برآمدگی در پشت بینی

یبنی به مقدار اندکی پهن می باشد

کوتاه بودن فاصله سر بینی از صورت و دراز به نظر رسیدن بینی

پوست بینی چربی بوده و ضخامت بالایی دارد

بینی به مقداری کمی به سمت چپ و یا راست متمایل شده  است و از نمای روبه رو انحراف در بینی دیده می شود.

نوک بینی معمولا گرد بوده و حالت و فرم خاصی ندارد و غضروف های سر بینی استحکام کافی ندارند.

در قسمت بین چشم ها بینی پر و برجسته به نظر می رسد.

بلند بودن سر بینی

سوارخ های بینی به یک اندازه نیستند و معمولا یکی از انها بزرگ تر از دیگری است .

سر بینی به دلیل تحرک زیاد در هنگام خندیدن و یا حرف زدن حرکت می کند .

بینی ایرانی

به هر حال شما در هر نژادی که باشید تمایل دارید با جراحی بینی طبیعی ،بینی خود را به گونه ایی تغییر دهد که به صورت شما جلوه ایی زیبا دهد و نمای نیم رخ و تمام رخ شما به گونه ایی که شما دوست دارید تغییر بدهد.در جراحی بینی باید یعی بر این شود که به اصالت نژاد چهره ضربه ایی وارد نشود  برای مثال در ایران بینی های که به گفته عامیانه نوک سر بالایی دارند در رنگ مو  و پوست روشن دیده می شود.

در جراحی بینی  اصولا اقدامات زیر توسط جراح بینی  انجام می گیرد :

از بین بردن قوز پشت بینی

کاستن پهنای استخوان بینی

سبک کردن بافت نرم زیر پوست ضخیم

اصلاح غیر قرینگی های سوراخ های بینی

فرم دادن به نوک بینی به صورتی که استحکام غضروف های نوک بینی برقرار بماند .

جمع کردن پره های بینی به گونه ایی که پهنای قسمتهای بالا وپایین بینی با هم تناسب داشته باشند.

چرا جراحی بینی ؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی به طور کلی برای برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی و ایجاد یک بینی با ساختار متناسب با سایر اجزای صورت انجام می شود. هدف کلی جراحی زیبایی بینی کوچک کردن اندازه آن و جمع کردن پره ها می باشد. همچنین در حین جراحی زیبایی بینی نوک بینی و غضروف آن به صورت کاملا متناسب دچار تغییر می شود.

امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیاری خواهد داشت، چراکه این عمل یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی در ایران می باشد. دقت در انتخاب جراح زیبایی بینی تاثیر بسزایی در نتیجه عمل زیبایی دارد، بنابراین توصیه می شود که پیش از هرگونه اقدام برای عمل بینی حتماً به پزشک متبحر و متخصص در این زمینه را انتخاب نمایید.

دریافت مشاوره های پیش از جراحی بینی می تواند تاثیر بسزایی در روحیه و البته انتظارات شما از نتیجه جراحی بینی داشته باشد.

باید در نظر داشته باشید که هدف شما از جراحی بینی رفع معایب ظاهری آن و رسیدن به ایده آل و استاندارد کلی نسبت به اجزای دیگر صورت باشد.

بسیاری از روش ها و تکنیک های نوین در جراحی زیبایی بینی ارائه شده‌اند که  با استفاده از آنها می توان هر نوع بینی را با نتیجه های بسیار ایده آل و با رضایتمندی کامل مراجعین انجام داد.

روش هایی که می تواند در جراحی بینی مورد استفاده قرار بگیرد توسط دکتر گیلدا گیوه چی به بهترین شکل و به روز ترین تکنیک ها ارائه می شود.

در نظر داشته باشید که جراحی زیبایی بینی یک تصمیم مهم و البته یک تغییر بزرگ در چهره شما می باشد، از این رو توصیه می شود که حتماً در انتخاب جراح بینی دقت کافی و لازم را داشته باشید .

چرا که انتخاب ناصحیح جراح بینی ممکن است شما را با عوارض ظاهری و یا اختلال در عملکرد بینی همراه سازد .پیشنهاد ما برای شما مراجعه به جراح بینی و تحقیق جامعه و کامل در این خصوص می باشد. چراکه ممکن است با انجام جراحی بینی به صورت نادرست نتیجه‌ای به جز پشیمانی در بر نداشته باشید .

یکی از اصلی ترین مواردی که دکتر گیلدا گیوه چی توجه ویژه ای به آن دارند عملکرد تنفسی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی خانم و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر گیلدا گیوه چی

دکتر گیلدا گیوه چی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *