• تماس با ما
  • تماس با ما

بارداری و جراحی بینی

بارداری و جراحی بینی :

بسیاری از زنان برای جراحی بینی اقدام کرده و برنامه ریزی خاصی را انجام می دهند این دسته از عزیزان علاوه بر صرف وقت و هزینه ، زمان مناسب جراحی را با جراح بینی خود فیکس کرده و تابع آن زمان کلیه کارهای خود را تنظیم می کنند تا همه موارد با موفقیت و پیش بینی درست پیش برود . برای این امر آزمایشات تخصصی و لازم گرفته می شود ، در صورت لزوم مرخصی های کاری از قبل هماهنگ گشته و فرد کاملا آماده تاریخ جراحی بینی شده و زمان بندی لازم را ترتیب می دهد . اما فرد در روز های آخر مانده به موعد جراحی متوجه می شود که باردار است . برخی مراجعین به دلیل صرف وقت و هزینه خواستار انجام جراحی در موعد مشخص شده و نمی خواهند که برنامه ریزی شان به دلیل بارداری تحت الشعاع قرار گیرد . استدلال این عزیزان چنین است که جراحی بینی کاری با رحم و شکم ندارد و به حوزه بینی مربوط می شود . اما از دید پزشکی باید گفت که عمل بینی از نوع جراحی های سنگین و پیچیده است با آنکه جراحی این حوزه ربطی به شکم و رحم ندارد ، بر شرایط شما اثرگذار بوده و عواقبی به همراه خواهد داشت . در این نوشتار اثرات جراحی بینی بر بارداری بررسی می شود .

بارداری و جراحی بینی

برنامه ریزی :

خانم هایی که روی جراحی بینی خود حساب باز کرده بوده اند و برنامه ریزی دقیقی انجام داده اند ، با محرز شدن بارداری ناامید شده و برخی به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند گاه بعضی افراد برای ادامه برنامه از پیش تعیین شده خود پافشاری کرده و عوارض آن را نادیده می گیرند اما از دید  پزشک متعهد و متخصص ، انجام هر نوع جراحی انتخابی در دوره بارداری ممنوع است . تا حد امکان از انجام جراحی برای روی مادر جلوگیری می شود مگر در مواردی که جان مادر و جنین وی در خطر باشد . در مورد جراحی بینی ، استفاده از داروهای بی حسی و بی هوشی بر وضعیت و سلامت جنین اثر منفی گذاشته و مخاطراتی را برای او به همراه می آورد . جنین در حال رشد در این دوران باید در بستری طبیعی و متعادل ادامه حیات دهد در حالی که داروهای تجویزی حین جراحی و دوره ریکاوری ، داروهای پس از جراحی و مراقبت های بعد از عمل ، به شدت وضع فیزیکی و شیمیایی مادر را تغییر می دهد . به این ترتیب بهتر است در این دوره از انجام جراحی های خود خواسته جلوگیری شده و انجام آن را به آینده موکول نمود . خیلی ضد ارزش است که فردی سلامت و آینده کودک خود را به خاطر جراحی زیبایی با ریسک مواجه کند.

 جراحی اجباری :

به جز جراحی های انتخابی و اختیاری برخی جراحی ها اجباری هستند و همانطور که گفته شد برای حفظ سلامت مادر و جنین باید انجام شوند . مثلا در حوزه جراحی بینی جراحی كنترل خونريزي شديد و مقاوم بيني از اين دسته است .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی خانم و متخصص گوش و حلق و بینی .

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

Call Now Button