• تماس با ما
  • تماس با ما

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی :

در برخی جراحی های بینی ممکن است بیمار با عوارض و مشکلات پس از جراحی درگیر شود انجام عمل جراحی بینی لازم است بسیار تخصصی بوده و با جدیدترین روش های جهانی همگام باشد علاوه بر این لازم است جراح بینی مهارت و تجربه حرفه ای کافی در این زمینه را دارا باشد. یکی از عوارضی که ممکن است بیمار را درگیر خود سازد ، آبریزش بینی بعد از جراحی بینی است .

آبریزش بینی می تواند خفیف یا شدید باشد . از طرفی ممکن است طولانی مدت یا با زمان کم همراه بوده و میزان و حجم ترشحات در هر کس متفاوت ظاهر شود.

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

برخی مراجعین و داوطلبان جراحی بینی یا رینوپلاستی نگران عواقب این جراحی از جمله آبریزش بینی و از دست دادن حس بویایی هستند. برای در امان ماندن از آثار ناشایست و مشکلات پس از جراحی بینی لازم است در انتخاب جراح خود دقت کرده و تجارب کاری او را مد نظر قرار دهید تا کمرین دلواپسی ، استرس و عواقب پس از جراحی را داشته باشید.

دلیل بروز آبریزش بینی :

اکثر مشکلات جراحی بینی و عوارض آن در صورت عملکرد درست بینی موقت بوده و پایدار نمی مانند در صورتی که جراحی بینی با قوانین اصولی و تخصصی انجام شود ، هیچ یک از علایم آزاردهنده آن باقی نمی ماند برخی افراد به دلیل اثرات داروی بی هوشی و یا تغییرات اعمال شده یا آبریزش بینی درگیر می شوند که عموما پس از 3 یا چهار روز این نشانه ها به کل برطرف شده و بیمار سلامت عمومی را باز می یابد. در صورتی که این مشکلات و ترشحات شدید و مزمن بود می توان از داروهایی که پزشک تجویز می کند استفاده نمود یکی از داروی های موثر برای رفع این مشکل آنتی هیستامین است .

درمان جراحی :

برخی از افراد می پندارند که مشکل آبریزش بینی در صورت انجام جراحی بینی برطرف می شود و به کل درمان خواهد شد در صورتی که از دیدگاه علم پزشکی این گونه نیست که جراحی زیبایی بینی مشکل خارش ، سوزش ، حساسیت فصلی ، حساسیت کلی و آبریزش بینی را برطرف کند چنین تصوراتی غلط است برای رفع مشکلات حساسیتی و آبریزش بینی لازم است بیماری و حساسیت از منشا و مبدا خود درمان شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی .

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

Call Now Button