سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

اکثر متقاضیان جراحی زیبایی گوش ، افرادی هستند که به دلیل عدم تناسب گوش  با سر خود احساس رضایت  ندارند.   معمولاً گوش های این افرادبه سمت جلو کشیده شده و بزرگ است و نیاز به اصلاح دارد. گاهی افراد تنها به دلیل زاویه ی گوش هایشان متقاض جراحی گوش می باشند در حالیکه اندازه گوش ها طبیعی می باشد. این مشکل ظاهری در گوش را می تواند به سادگی با جراحی اصلاح کرد تا نتیجه دلخواه بیمار به دست آید. با ایجاد تغییراتی در قسمت غضروف گوش ها، آن ها به سمت پشت سر منتقل می شوند به طوری که در مکان طبیعی قرار گیرد.

در ادامه به بررسی مواردی می پردازیم که ممکن است متقاضیان جراحی زیبایی گوش درباره ی آن ها سوال داشته باشند.

بهترین سن انجام این جراحی چه سنی است؟

بهترین سن انجام این جراحی در کودکی بعد از کامل شدن تقریبی رشد گوش ها می باشد. این زمان بین ۵ تا ۸ سالگی است که با صلاح دید جراح گوش، می توان آن را انجام داد.البته این بدین نیست که اگر جراحی در سنین کودکی انجام نشود دیگر نمی توان این مشکل را رفع کرد. خوشبختانه با در دست بودن تکنیک های جدید می توان این مشکل را در افراد با سنین مختلف برطرف کرد.

آیا جای زخم بعد از عمل باقی می‌ماند؟

به دلیل اینکه بخیه های جراحی در پشت گوش می باشند برای افراد قابل مشاهده نبوده و در ظاهر گوش تاثیر نخواهد داشت. به مرور زمان جای برش ها بهبود می یابند.

آیا جراحی گوش بر شنوایی تاثیر داره؟

جراحی زیبایی گوش بر روی قسمت بیرونی گوش انجام می گیرد و دخالتی در قسمت های میانی و داخلی گوش نخواهد داشت. در نتیجه بر سلامت شنوایی افرادی که این جراحی را انجام می دهند اثری نمی گذارد.

روند بهبودی بعد از جراحی گوش به چه شکل است؟

بعد از عمل، بیمار نیاز به بستری ندارد و بهبود وضع ظاهری گوش قابل مشاهده می باشد. ولی برای حاصل شدن نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش تقریباً ۴ تا ۶ هفته صبر نیاز است. به بیمار توصیه می شود که به مدت هفت روز نباید رانندگی کند و در این مدت بهتر است فردی همراه او باشد.

دکتر گیوه چی متخصص گوش و حلق وبینی، توصیه می کند که بیمار مایعات و غداهای نرم مثل سوپ ها را مصرف کند.

هزینه جراحی گوش چقدر است؟

هزینه جراحی گوش وابسته به عواملی مختلفی می باشد. در حقیقت شرایط بیمار و کارهایی که برای اصلاح باید انجام شود بر هزینه این جراحی تاثیر می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه جراحی زیبایی گوش می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸۱ تماس بگیرید.