• تماس با ما
  • تماس با ما

جراحی اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش ، از دو واژه ی اتو ( به معنای گوش) و پلاستی ( به معنای اصلاح و تصحیح ) مشتق شده است که به رفع عیوب ظاهری گوش می پردازد.

در این مقاله در مورد جراحی اتوپلاستی مطالبی را در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

معمولا زاویه ی مناسب و طبیعی لاله ی گوش و جمجمه ، بین 10 تا 15 درجه می باشد. در برخی افراد که دارای زمینه ی ارثی و ژنتیکی هستند ، فاصله ی بین گوش و جمجمه زیاد می باشد و در موارد حادی تا 35 درجه نیز می رسد.

 دکتر گیوه چی ،بهترین جراح بینی در زمینه جراحی اتوپلاستی ،  تخصص و دانش بالایی دارد. شما عزیزان می توانید، به منظور مشاوره با دکتر گیوه چی  از طریق زیر اقدام کنید:

 شماره های  تماس  02188673181 و 02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

به دنبال این امر گوش به سمت جلو مایل می شود و اصطلاحا به این حالت گوش های خفاشی نیز اطلاق می شود و نمای نامناسبی برای چهره ایجاد می کند که به همین سبب خیلی از افراد درگیر این مشکل ، به دنبال برطرف نمودن آن هستند. این عارضه معمولا مشکل و اختلالی را برای فرد ایجاد نمی کند و تنها یک نقص مادرزادی در استخوان جام گوش سبب ایجاد این بدفرمی در گوش می شود.

جراحی اتوپلاستی توسط جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی انجام می پذیرد. افرادی که دارای گوش های برجسته هستند، اعتماد به نفسشان پایین است و به دلیل جلوگیری از تمسخر شدن توسط افراد دیگر ، تصمیم به انجام جراحی اتوپلاستی برای اصلاح فرم گوش خود ، می گیرند.

جراحی اتوپلاستی جراحی راحت و مناسبی برای زیبا سازی گوش است و عوارضی برای فرد ایجاد نمی کند. در حال حاضر روش تضمینی درمان و اصلاح فرم گوش ، جراحی اتوپلاستی است، زیرا بد فرمی گوش اگر زمینه ی ژنتیکی داشته باشد ، جز جراحی اتوپلاستی ، راه درمان دیگری ندارد.

جراحی اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی

عمل جراحی اتوپلاستی

به طور معمول جراحی اتوپلاستی برای هر گوش به مدت 30 تا 45 دقیقه بطول می انجامد. به منظور انجام جراحی اتوپلاستی ، از بی حسی موضعی گوش ها استفاده می شود تا فرد در طی جراحی متحمل درد نشود. در کودکان به دلیل ترس از جراحی شدن و بالا بودن اضطراب، به تشخیص جراح امکان بیهوشی عمومی برای جراحی اتوپلاستی وجود دارد.

انجام جراحی اتوپلاستی محدوده ی سنی خاصی ندارد و با معاینات لازم و تشخیص متخصص گوش ، حلق و بینی ؛ این جراحی برای افراد متقاضی انجام می گیرد.

مراقبت های بعد از جراحی گوش 

گوش یکی از عضوهای کارآمد و حساس در بدن است بنابراین اعمال هرگونه تغییر و جراحی گوش باید از راه های مناسب و کاملا استریل انجام پذیرد. مخصوصا ناحیه ی غضروفی گوش اگر میکروب بردارد دچار عفونت های شدید می شود و امکان ایجاد عوارض نامطلوب برای گوش وجود دارد.

در حین جراحی اتوپلاستی گوش، مقداری غضروف به منظور عقب بردن گوش برداشته می شود و بدنبال آن گوش و غضروف آن بخیه زده می شود. به دنبال این امر جراح آنتی بیوتیک تجویز می کند. معمولا پانسمانی به مدت 72 ساعت برای گوش بیمار تعبیه می شود. با برداشتن غضروف از گوش ، فضای مناسبی برای ایجاد هماتوم ( تجمع خون) به وجود می آید، به منظور جلوگیری از این امر باید خون برداری از این قسمت درست صورت گیرد و پانسمان 72 ساعته ی گوش، با اعمال فشار به نقطه ی مورد نظر، از تجمع خون ممانعت بعمل می آورد.

سایر خدمات ارائه شده توسط دکتر گیوه چی:

جوانسازی صورت

لیفت بینی با نخ

بوتاکس

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

Call Now Button