• تماس با ما 88673181 - 021

پیوند غضروف به بینی

پیوند غضروف به بینی

یکی از دغدغه های امروزی بیماران این است که، آیا بینی شان در حین عمل به پیوند غضروف به بینی نیاز پیدا می کند یا خیر. در این مقاله دکتر گیوه چی ، جراح بینی ؛ موارد مهمی  از تکنیک پیوند غضروف به بینی را شرح می دهد.

هدف از پیوند غضروف به بینی

درکل هدف از روش ها و تکنیک های جدید، مانند پیوند غضروف به بینی،  که امروزه در جراحی زیبایی بینی استفاده می شود این است که ؛ ما تعادل را به بینی برگردانیم ، در ضمن اینکه عملکرد تنفسی بینی را حفظ کنیم . این نکته به این معناست که ممکن است ، برحسب نیاز؛ حجم قسمتی از بینی کاسته شود و یا برعکس ناحیه و قسمت دیگری از بینی وجود داشته باشد که نیاز به تقویت  و جبران داشته باشد.

 دکتر گیوه چی ، بهترین جراح بینی در زمینه انجام تکنیک پیوند غضروف به بینی مهارت و دانش بالایی دارد. شما عزیزان می توانید، به منظور مشاوره با دکتر گیوه چی  از طریق زیر اقدام کنید:

 شماره های  تماس  02188673181 و 02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

در رابطه با تقویت نقاطی از اسکلت و ساختمان بینی ، اولویت اول؛ استفاده از، غضروف هایی است که از خود ساختمان بینی استخراج می شود. معمولا در جراحی زیبایی اولیه ی بینی ، منبع استخراج این غضروف ، تیغه ی خود بینی است که ، در همان فیلد جراحی قرار دارد و دسترسی به آن آسان می باشد. در جراحی های ترمیمی بینی و یا در افرادی که بینی آن ها به دلیل انحراف ، مورد جراحی قرار گرفته است ؛ ممکن است رزرو کافی و مناسب غضروف را در ساختار بینی خود نداشته باشند . به همین منظور برای تقویت اسکلت و ساختمان بینی اولویت بعدی ؛ استفاده از پیوند غضروفی است که از لاله ی گوش ویا از دنده ی فرد استخراج می شود. همچنین باید در نظر داشت که در مواردی، با استفاده از پیوند غضروف به بینی و تقویت اسکلت بینی ،می توان کمک شایانی به فرم دهی زیباتر بینی کرد.

پیوند غضروف به بینی

پیوند غضروف به بینی

پیوند غضروف به بینی در جراحی های ترمیمی

احتمال نیاز پیوند غضروف به بینی در جراحی های ترمیمی بینی ، بسیار بیشتر از جراحی اولیه ی بینی حس می شود. زیرا ممکن است به دلیل جراحی اولیه ی بینی ، اسکلت و ساختمان بینی تضعیف شده باشد و نیاز به بازسازی و تقویت داشته باشد. در این حال از پیوند غضروفی استفاده می شود، بخصوص در بینی های گوشتی که نیاز به تحکیم اسکلت و ساختمان بینی دارند. استفاده از بند های غضروفی در جراحی بینی های گوشتی، متداول تر می باشد. اما ممکن است در بینی های استخوانی ، در مناطقی که نیاز به تقویت داشته باشد، از پیوند غضروف نیز استفاده شود. دکتر گیوه چی ، جراح بینی به هیچ عنوان از غضروف های مصنوعی به منظور پیوند غضروف به بینی استفاده نمی کند. زیرا استفاده از این غضروف ها مضراتی همچون ، ریسک بالای عفونت و ریجکت شدن و ناسازگار بودن با بدن بیمار، را دارا می باشند.

بنابر نکات ذکر شده توصیه می شود، به هنگام تصمیم گیری برای جراحی بینی و یا پیوند غضروف به بینی به جراح متخصص بینی خوب مراجعه کنید، تا عملی با کیفیت و کارآمد داشته باشید و از نتیجه ی عمل رضایت داشته باشید.

مقالات مرتبط :

انواع جراحی بینی 

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی 

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

13 − 1 =