• تماس با ما 88673181 - 021

عوارض بعد از جراحی بینی

عوارض بعد از جراحی بینی

دکتر گیوه چی، جراح بینی در این مقاله در مورد محدودیت ها و خطرات احتمالی و عوارض بعد از جراحی بینی توضیح می دهد.

عنوان کردن عوارض، همیشه برای افراد نگران کننده است. اما نکات ذکر شده در این مطلب، صرفا به دلیل افزایش سطح آگاهی شما عزیزان نسبت به عوارض احتمالی بعد از جراحی بینی، می باشد.

احساس درد و ناراحتی

احساس درد و ناراحتی از علائم شایع ، در 24 ساعت بعد از جراحی بینی می باشد. باید در نظر داشت جراحی بینی ، عمل دردناکی نیست و درد مختصر بعد از جراحی با مصرف مسکن برطرف می شود. همچنین در مصرف مسکن برای تسکین درد ، باید دقت نظر داشت و طبق تجویز پزشک متخصص، عمل کرد.

عوارض بعد از جراحی بینی

عوارض بعد از جراحی بینی

انسداد راه هوایی از طریق بینی

بیشترین مشکل بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی، انسداد راه هوایی از طریق بینی می باشد که، می تواند به علت وجود تامپون یا تجمع  ترشحات در بینی باشد. همچنین این انسداد می تواند به دلیل تورم مخاط بینی (که به دنبال دستکاری بینی ایجاد میشود)، نیز باشد. معمولا این مشکلات ظرف چند روز برطرف می شود و جای نگرانی ندارد. با دستکاری کردن داخل بینی ، بعد از جراحی بینی ، ممکن است فرد تا چند هفته احساس متفاوتی در نوع تنفس خود داشته باشد. این نکته هم با گذشت زمان و کاهش تورم بینی، از بین می رود و جای نگرانی نیست.

جراحی زیبایی بینی امروزه متقاضیان زیادی دارد. به منظور جلوگیری و کاهش عوارض بعد از جراحی بینی توصیه می شود،  بهترین جراح بینی را انتخاب کنید. دکتر گیوه چی یکی از جراحان حاذق بینی در تهران می باشد که می تواند شما عزیزان را به منظور تصمیم گیری مناسب برای عملی موفقیت آمیز و با کیفیت مشاوره و راهنمایی کند.  راه های ارتباطی با دکتر گیوه چی

 شماره های  تماس:  02188673181 و 02188875799 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

علایم عفونت در بینی

عفونت مثل هر جراحی دیگر، برای جراحی زیبایی بینی هم، امکان ایجاد شدن دارد و جز عوارض بعد از جراحی بینی محسوب می شود. مخصوصا در جراحی هایی که در آن پیوند غضروف  استفاده شده است، امکان عفونت بیشتر می شود.

طبق توصیات دکتر گیوه چی ، هرگاه در موضعی از بینی خود، احساس تورم ، التهاب و قرمزی دردناک کردید، حتما با پزشک جراح خود در میان بگذارید، تا در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود و با مصرف آنتی بیوتیک و اقدامات لازم ، عفونت رفع گردد.

حس بویایی

حس بویایی سوال رایجی است که افراد، در جلسات مشاوره برای جراحی زیبایی بینی، می پرسند. خوشبختانه دکتر گیوه چی تا به امروز شکایتی از جهت کاهش حس بویایی، در میان بیماران خود، نداشته است. اما این عارضه ای می باشد که حتی در کتب رفرانس پزشکی هم قید شده است.

هرچقدر جراحی با احترام به بافت بینی صورت پذیرد و دستکاری ها کم باشد، احتمال اختلال در حس بویایی نیز کاهش می یابد. نکته ی قابل ذکر در این موضوع این است که، کاهش حس بویایی که به دنبال تورم بینی و دستکاری بینی ایجاد می شود، به مرور زمان و با کاهش این تورمات و علایم، از بین می رود و حس بویایی به حالت اولیه ی خود برمی گردد.

فاکتور های ترمیم

بخشی از این فاکتور ها زمینه ی ژنتیکی در افراد دارند و از دسترس پزشک خارج می باشد. به طور مثال: در مواقعی برش های ایجاد شده در طی جراحی بینی، در برخی افراد دیرتر جوش می خورند و ترمیم می شوند. افرادی که این ویژگی را دارند باید قبل از جراحی این مورد را به پزشک خود اطلاع بدهند، که در مواقع لزوم بعد از جراحی، از کرم هایی که سبب بهبود و ترمیم محل اسکار می شوند، استفاده شود.

عوارض بعد از جراحی بینی

عوارض بعد از جراحی بینی

خونریزی بعد از جراحی بینی

احتمال اینکه، در چند روز ابتدایی بعد از جراحی بینی، خون آبه ، از بینی بیمار خارج شود، وجود دارد. این نکته جای نگرانی ندارد و کافی است که بیمار گاز استریل زیر سوراخ های بینی خود را ، تعویض کند. اما باید توجه داشت که هر زمان، خونریزی شدید از بینی (در موارد حاد امکان دارد خونریزی به داخل حلق هم راه یابد) ، اتفاق افتاد، باید بیمار خونسردی خود را حفظ کند و کمپرس سرد روی پیشانی و گونه های خود قرار دهد. اگر خونریزی بیش از ده دقیقه، ادامه داشت حتما به پزشک جراح خود مراجعه کند. ( با اینکه این مورد کمتر در میان بیماران دیده می شود، اما امکان دارد با وجود خونریزی شدید، پزشک مجبور به تعویض تامپون ها و رفع عارضه شود.)

سایر مقالات اراده شده توسط دکتر گیوه چی:

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

پنج × پنج =

Call Now Button