• تماس با ما 88673181 - 021

جراحی بینی گوشتی  چیست؟

به بینی، بینی گوشتی گفته می شود که دارای پوستی ضخیم، چرب، غضروفی بسیار کم و نرم با استحکام کم باشد.  بینی های گوشتی به دلیل غضروف های ضعیفی که دارد ممکن است بعد از جراحی دچار افتادگی شود. به همین دلیل جراح برای جلوگیری از این افتادگی، غضروف پیوند می دهند. غضرو های مورد نیاز برای پیوند، از بدن خود فرد استخراج شده و در جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

در چه افرادی جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز است؟

در افرادی که جراحی بینی گوشتی نتیجه مطلوب به همراه داردکه ، به تمامی جلسات مشاوره با جراح بینی برود. همچنین تمامی اقدامات قبل از جراحی بینی و بعد از انجام جراحی بینی رعایت شود. همچنین باید تمامی مراحل انجام جراحی با جراح بینی بررسی و هماهنگ گردد. روز و زمان انجام جراحی هم نیز بسیار مهم است.

بعد از انجام جراحی بینی گوشتی چه عارضه هایی ممکن است به وجود آید؟

بعد از انجام جراحی بینی بروز تورم و کبودی به دلیل دستکاری پوست و بافت بینی امری عادی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت. وجود این ورم ها  بیشتر به خاطر انجام جراحی بینی است.

در صورتی که بعد از انجام جراحی بینی به مشکلات تنفسی دچار شدید نیز، به دلیل انجام جراحی بینی و ایجاد تورم های بافت داخل بینی بوده و جای نگرانی ندارد. برای برطرف شدن این مشکل به طور مداوم تحت نظر جراح بینی باشید.

آیا بینی گوشتی بعد از انجام جراحی به حالت اولیه بر می گردد؟

با توجه و رعایت به اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی بینی که توسط جراح بینی گفته می شود، امکان برگشت بینی وجود ندارد. همچنین استفاده درست از چسب بینی و آمپول های ضد التهاب می تواند کمک کننده باشد.

نحوه انجام جراحی بینی چگونه است؟

به دلیل آنکه انجام جراحی بینی گوشتی دارای حساسیت های خاصی است و باید اندازه بینی متناسب با مابقی اجزای صورت کوچک شود، باید بهترین جراح بینی گوشتی را انتخاب کرد. قبل از انجام جراحی بینی باید جراح آناتومی بینی فرد مورد بررسی قرار بگیرد. در بینی های گوشتی به دلیل ضعیف بودن غضروف های بینی و حجم زیاد پوست و گوشت، باید چربی های اضافی از زیر پوست برداشته شود. همچنین باید برای تقویت غضروف ها از بدن بیمار غضروف برداشته شود. این غضروف ها اکثرا از لاله گوش و یا سر دنده برداشته می شود.

بعد از انجام جراحی بینی گوشتی تنفس در افراد چگونه است؟

در صورتی که جراح بینی در هنگام جراحی به آناتومی بینی توجه کرده باشد و از روش های مناسب برای انجام جراحی بینی گوشتی استفاده کند، بیمار هیچ مشکلی بعد از جراحی بینی پیدا نخواهد داشت.

آیا می توان بعد از انجام جراحی بینی فعالیت های ورزشی را ادامه داد؟

توصیه می شود تا 6 ماه بعد از انجام جراحی بینی از انجام فعالیت های سنگین و ورزش پرهیز شود، زیرا ساختار بینی در حال بازسازی و ترمیم است. ولی در این مدت می تواند به ورزش های سبک مانند پیاده روی بپردازید. انجام ورزش به شرطی است که فرد دارای ضربان قلب مرتب و فشار خون نرمال باشد، زیرا افزایش هر یک باعث افزایش تورم در بافت بینی می شود.

سوال بیمار : سال ۸۰ عمل انحراف بینی انجام دادم . دکتر معالج جناب آقای دکتر بذری بودند. الان می‌خوام عمل زیبایی انجام بدم. و بدلیل اینکه کارمند هستم و مرخصی گرفتن برای اینکه حضورا خدمتتون برسم سخت است اگر امکانش هست با توجه به عکسهایی که براتون ارسال میکنم هزینه حدودی عمل رو بفرمایید.

پاسخ دکتر : با توجه به سابقه جراحى انحراف داريد و اينكه احتمال دارد در جراحى قبلى رزرو غضروفى تيغه بين شما مصرف شده باشد هزينه حداقل ٥ميليون ميباشد.البته تخمين دقيقتر هزينه منوط به معاينه مي باشد.

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

اکثر متقاضیان جراحی زیبایی گوش، افرادی هستند که به دلیل عدم هماهنگی گوش  با سر خود احساس رضایت بخشی ندارند. بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی گوش کسانی هستند که معمولاً گوش های آن ها به سمت جلو کشیده شده و بزرگ است نیاز به اصلاح دارد. گاهی افراد تنها به دلیل زاویه ی گوش هایشان متقاض جراحی گوش می باشند در حالیکه اندازه گوش ها طبیعی می باشد. این مشکل ظاهری در گوش را می تواند به سادگی با جراحی اصلاح شود تا نتیجه دلخواه بیمار به دست آید. با ایجاد تغییراتی در قسمت غضروف گوش ها، آن ها به سمت پشت سر منتقل می شوند به طوری که در مکان طبیعی قرار گیرد.

در ادامه به بررسی مواردی می پردازیم که ممکن است متقاضیان جراحی زیبایی گوش درباره ی آن ها سوال داشته باشند

  • سن

بهترین سن انجام این جراحی در کودکی بعد از کامل شدن تقریبی رشد گوش ها می باشد. این زمان بین 5 تا 8 سالگی است که با صلاح دید جراح گوش، می توان آن را انجام داد.البته این بدین نیست که اگر جراحی در سنین کودکی انجام نشود دیگر نمی توان این مشکل را رفع کرد. خوشبختانه با در دست بودن تکنیک های جدید می توان این مشکل را در افراد با سنین مختلف برطرف کرد.

  • جای زخم بعد از عمل

به دلیل اینکه بخیه های جراحی در پشت گوش می باشند برای افراد قابل مشاهده نبوده و در ظاهر گوش تاثیر نخواهد داشت. به مرور زمان جای برش ها بهبود می یابند.

  • تاثیر جراحی گوش بر شنوایی

جراحی زیبایی گوش بر روی قسمت بیرونی گوش انجام می گیرد و دخالتی در قسمت های میانی و داخلی گوش نخواهد داشت. در نتیجه بر سلامت شنوایی افرادی که این جراحی را انجام می دهند اثری نمی گذارد.

  • روند بهبود

بعد از عمل، بیمار نیاز به بستری ندارد و بهبود وضع ظاهری گوش قابل مشاهده می باشد. ولی برای حاصل شدن نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش تقریباً 4 تا 6 هفته صبر نیاز است. به بیمار توصیه می شود که به مدت هفت روز نباید رانندگی کند و در این مدت بهتر است فردی همراه او باشد.

دکتر گیوه چی متخصص گوش و حلق وبینی، توصیه می کند که بیمار مایعات و غداهای نرم مثل سوپ ها را مصرف کند.

  • هزینه جراحی

هزینه جراحی گوش وابسته به عواملی مختلفی می باشد. در حقیقت شرایط بیمار و کارهایی که برای اصلاح باید انجام شود بر هزینه این جراحی تاثیر می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه جراحی زیبایی گوش می توانید با شماره 02188673181 تماس بگیرید.