• تماس با ما 88673181 - 021

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

اکثر متقاضیان جراحی زیبایی گوش، افرادی هستند که به دلیل عدم هماهنگی گوش  با سر خود احساس رضایت بخشی ندارند. بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی گوش کسانی هستند که معمولاً گوش های آن ها به سمت جلو کشیده شده و بزرگ است نیاز به اصلاح دارد. گاهی افراد تنها به دلیل زاویه ی گوش هایشان متقاض جراحی گوش می باشند در حالیکه اندازه گوش ها طبیعی می باشد. این مشکل ظاهری در گوش را می تواند به سادگی با جراحی اصلاح شود تا نتیجه دلخواه بیمار به دست آید. با ایجاد تغییراتی در قسمت غضروف گوش ها، آن ها به سمت پشت سر منتقل می شوند به طوری که در مکان طبیعی قرار گیرد.

در ادامه به بررسی مواردی می پردازیم که ممکن است متقاضیان جراحی زیبایی گوش درباره ی آن ها سوال داشته باشند :

  • سن

بهترین سن انجام این جراحی در کودکی بعد از کامل شدن تقریبی رشد گوش ها می باشد. این زمان بین 5 تا 8 سالگی است که با صلاح دید جراح گوش، می توان آن را انجام داد.البته این بدین نیست که اگر جراحی در سنین کودکی انجام نشود دیگر نمی توان این مشکل را رفع کرد. خوشبختانه با در دست بودن تکنیک های جدید می توان این مشکل را در افراد با سنین مختلف برطرف کرد.

  • جای زخم بعد از عمل

به دلیل اینکه بخیه های جراحی در پشت گوش می باشند برای افراد قابل مشاهده نبوده و در ظاهر گوش تاثیر نخواهد داشت. به مرور زمان جای برش ها بهبود می یابند.

  • تاثیر جراحی گوش بر شنوایی

جراحی زیبایی گوش بر روی قسمت بیرونی گوش انجام می گیرد و دخالتی در قسمت های میانی و داخلی گوش نخواهد داشت. در نتیجه بر سلامت شنوایی افرادی که این جراحی را انجام می دهند اثری نمی گذارد.

  • روند بهبود

بعد از عمل، بیمار نیاز به بستری ندارد و بهبود وضع ظاهری گوش قابل مشاهده می باشد. ولی برای حاصل شدن نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش تقریباً 4 تا 6 هفته صبر نیاز است. به بیمار توصیه می شود که به مدت هفت روز نباید رانندگی کند و در این مدت بهتر است فردی همراه او باشد.

دکتر گیوه چی متخصص گوش و حلق وبینی، توصیه می کند که بیمار مایعات و غداهای نرم مثل سوپ ها را مصرف کند.

  • هزینه جراحی

هزینه جراحی گوش وابسته به عواملی مختلفی می باشد. در حقیقت شرایط بیمار و کارهایی که برای اصلاح باید انجام شود بر هزینه این جراحی تاثیر می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هزینه جراحی زیبایی گوش می توانید با شماره 02188673181 تماس بگیرید.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

4 × 1 =