• تماس با ما 88673181 - 021

سوالات متداول جراحی بینی

سوالات متداول جراحی بینی

1. تورم بعد از جراحی بینی طبیعی می باشد؟

به دلیل دستکاری بافت بینی در حین عمل جراحی بینی ، تورم و کبودی بعد از جراحی طبیعی می باشد و به مرور بهبود پیدا می کند.

2.چسب زدن بینی ورم بینی رو کم می کنه؟

چسب زدن اصولی و مناسب می تواند در کاهش تورم بعد از جراحی تاثیرگذار باشد.

3.والیبالیست هستم و مدت 3 ماهه بینیم رو عمل کردم از کی میتونم دوباره تمرین هام رو شروع کنم؟

معمولا انجام فعالیت های شدید بدنی تورم بینی رو تشدید می کنه، با جراح خود مشورت کنید اما بطور معمول توصیه می شود تا 6 ماه بعد از جراحی بینی از ورزش های پرتحرک اجتناب کنید تا روند بهبودی بینی سریع تر طی شود.

4.آیا شستشوی بینی تاثیری در کاهش تورم دارد؟

شستشوی بینی باعث تمیز شدن زخم ها و آسیب های بافتی بینی می شود ، با ترمیم بافت بینی تورم نیز کاهش می یابد.

5.تنگی نفس بعد از جراحی بینی عادی است؟

به دلیل تورم بینی بعد از جراحی بینی، و وجود تامپون یا پانسمان در سوراخ های بینی در روزهای ابتدایی بعد از عمل، تنگی نفس امری عادی می باشد. که به مرور و کاهش التهاب و تورم بینی ظرفیت تنفسی به حالت طبیعی خود برمی گردد.

6.آبریزش بینی ، بعداز جراحی بینی طبیعی است؟

روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی، ممکن فرد دچار آبریزش و ترشحاتی از بینی خود باشد. این ترشحات طبیعی هستند و به مرور قطع می شوند. همچنین ممکن است طبق نظر و تشخیص پزشک داروهایی مانند آنتی هیستامین به منظور قطع شدن سریع تر این ترشحات ، مصرف شود.

7.سوال بیمار: سال ۸۰ عمل انحراف بینی انجام دادم .الان می‌خوام عمل زیبایی انجام بدم. و بدلیل اینکه کارمند هستم و مرخصی گرفتن برای اینکه حضورا خدمتتون برسم سخت است ، اگر امکانش هست با توجه به عکسهایی که براتون ارسال میکنم هزینه حدودی عمل رو بفرمایید.

پاسخ دکتر : با توجه به سابقه جراحى انحراف و اينكه احتمال دارد در جراحى قبلى رزرو غضروفى تيغه ی شما مصرف شده باشد؛ نیاز است تا بینی از نزدیک معاینه شود و عکس برداری های لازم انجام شود تا تشخیص نهایی داده شود. با تشخیص نهایی هزینه ی عمل زیبایی هم تعیین می شود.

8.آیا می توان بعد از انجام جراحی بینی فعالیت های ورزشی را ادامه داد؟

معمولا تا 6 ماه بعد از جراحی بینی توصیه می شود تا از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های پرتحرک ، پرهیز شود. زیرا ساختار بینی درحال ترمیم و بازسازی می باشد. ورزش های سبک مانند پیاده روی بلامانع می باشد، به شرطی که ضربان قلب مرتب و فشار خون نرمال باشد. زیرا افزایش ضربان قلب و به دنبال آن افزایش فشار خون سبب افزایش تورم در بافت بینی می شود.

9. برای اینکه تورم بینی بعد از عمل زودتر از بین بره چکار کنم؟

استراحت مناسب و کافی بعد از جراحی به ترمیم سریع تر بینی بعد از جراحی کمک شایانی می کند. موارد زیادی در کاهش تورم بعد از جراحی دخیل می باشند. مثل: بالا بودن 45 درجه ای سر به هنگام خواب ، عدم مصرف مواد غذایی حاوی نمک ، رعایت نکات بهداشتی و مصرف آب کرفس و آناناس و…

10. آیا تزریق  آمپول های ضد التهاب برای کاهش تورم راه مناسبی است؟

باید جراح بینی وضعیت بینی شما را بررسی کند و میزان ورم آن را بسنجد. درصورت تشخیص و تجویز پزشک می توان از تزریق مواد ضدالتهابی برای کاهش التهاب استفاده کرد.

11.من 18 سالمه میخواستم ببینم الان می تونم جراحی بینی کنم؟ سن مناسب جراحی چه سنیه؟

اگر رشد بینی به ثبات نسبی رسیده باشد جراحی بینی بلا مانع است. با مراجعه به جراح بینی باید شرایط بینی شما بررسی شود و اقدامات لازم برای جراحی صورت گیرد.

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

1. به چه بینی ای گوشتی می گویند؟

بینی ای که دارای پوست ضخیم و غضروف کم باشد معمولا گوشتی تلقی می شود.

2.بینی گوشتی بعد از عمل برمی گردد؟

بینی های گوشتی به دلیل داشتن غضروف کمتر ممکن است بعد از عمل دچار افتادگی شوند. به همین دلیل برای جلوگیری از این افتادگی ممکن است با کم بودن غضروف بینی، پیوند غضروف به بینی انجام شود.

3. چه موقع جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز می باشد؟

اگر نکات قبل از جراحی و مراقبت های بعد از جراحی بینی ، بطور کامل رعایت شوند ، نتیجه ی جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز و رضایت بخش خواهد بود و هیچ عارضه ای بعد از جراحی متوجه فرد نمی شود و به اصطلاح بینی برنمی گردد.

4. برای جراحی بینی گوشتی چه چیزهایی مهم است؟

معمولا جراحی بینی گوشتی دارای حساسیت های خاصی می باشد. بینی باید متناسب با اندازه ی سایر اجزای صورت، کوچک و فرم دهی شود. همچنین تکنیک و نحوه ی جراحی، جراح بینی مورد نظر، در نتیجه دهی بهتر و رضایت بخش تر از عمل جراحی بسیاز حائز اهمیت می باشد.

5. آیا تورم در بینی های گوشتی بعد از جراحی بیشتر است؟

تکنیک بکار برده شده در جراحی بینی برای انواع بینی ها متفاوت است. بنابر میزان دستکاری جراح به هنگام جراحی میزان تورم بینی در افراد متفاوت می باشد. اما معمولا ورم بینی گوشتی بعد از جراحی کمی بیشتر می باشد.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

16 + 16 =