• تماس با ما 88673181 - 021

خوابیدن بعد از جراحی بینی

خوابیدن بعد از جراحی بینی

آیا به تازگی عمل بینی انجام داده اید؟

آیا از تأثیر مراقبت های بعد از عمل بینی در نتیجه جراحی با خبرید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی به نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی همراه باشید.

خوابیدن-بعد-از-جراحی-بینی

خوابیدن-بعد-از-جراحی-بینی

اگر ظاهر بد بینی شما تأثیر زیادی در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی شما گذاشته است، جراحی بینی بهترین تصمیم برای شما خواهد بود. نوع بینی شما هر شکلی که باشد، قطعاً تخصص جراح بینی تأثیر زیادی در نتیجه عمل خواهد گذاشت. اما اگر می خواهید نتیجه همان شود که مدت ها مد نظرتان بوده است، بهتراست به توصیه پزشکان توجه نمایید.

جراحان بینی مراقبت های بعد از جراحی بینی را الزامی می دانند. یکی از این مراقبه ها، نحوه خوابیدن می باشد. نحوه خوابیدن در کاهش تورم بینی تأثیر زیادی دارد. پس از جراحی بینی به خصوص جراحی بینی استخوانی تورم بینی طبیعی می باشد. لذا در هنگام خوابیدن بهتر است سر کمی بالاتر از بدن قرار گیرد.

این نحوه خوابیدن می بایست یک الی دو ماه پس از جراحی بینی ادامه یابد و زاویه سر نسبت به بدن سی الی چهل درجه  باشد. هر فرد به طور معمول در طول روز به هشت ساعت  خواب مفید احتیاج دارد. حال تصور کنید اگر این هشت ساعت خواب بر روی یکی از پهلو ها باشد چه آسیبی به ظاهر بینی وارد می شود.

لذا بهترین حالت برای خوابیدن بعد از جراحی بینی، حالت طاق باز است. در این حالت فرد به پشت خوابیده و سر وی زاویه مناسبی با بدنش پیدا می کند. اما در صورتیکه تنها در حالت پهلو به آرامش می رسید، می بایست به صورت نوبتی در طول شب از یک پهلو به پهلوی دیگر بچرخید.

در حالت کلی نحوه درست خوابیدن باید به گونه ای باشد که پس از بیدار شدن به عارضه کمردرد دچار نشویم. به خصوص زمانیکه در دروان نقاحت به سر می برید نباید از تشک های خیلی نرم که منجر به کمر درد می شود استفاده نمایید.

خوابیدن یکی از مهم ترین عواملی است که بدن در مدت ریکاوری به آن احتیاج دارد. عامل دیگر تغذیه بعد از جراحی بینی است. استراحت و خواب کافی در مدتی که بدن پس از عمل بینی تضعیف شده است، به ریکاوری کمک شایانی می نماید.

دکتر گیوه چی ، جراح بینی در تهران و متخصص گوش حلق و بینی با تخصص و دانش بالایی می باشند. شما عزیزان می توانید، به منظور مشاوره با دکتر گیوه چی از طریق زیر اقدام کنید:

شماره های تماس 02188673181 و 02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نکاتی که بعد از عمل بینی باید رعایت کرد

شما می توانید از مرطوب کننده های مناسب در اطراف و داخل بینی خود استفاده نمایید. مرطوب نگه داشتن جای اسکارهای بینی به ترمیم سریع تر آنها کمک می کند. قرار دادن کمپرس آب سرد و یخ بر روی اطراف چشم ها تمامی پوست بینی شما برای 15 دقیقه و سه روز بعد از جراحی تأثیر به سزایی در کاهش تورم های ایجاد شده پس از جراحی بینی دارد.

از کشیدن سیگار بلافاصله پس از جراحی بینی اکیداً خودداری نمایید. زیرا این کار روند بهبود شما را شدیداً تحت تأثیر قرار می دهد.

نتیجه گیری

خوابیدن یکی از موثرترین موارد در زندگی بشر می باشد. خواب خوب و با کیفیت به بهبود سلامتی و کوتاه شدن دوران ریکاوری پس از عمل بینی کمک زیادی می کند.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

13 − 8 =