• تماس با ما 88673181 - 021

حمام کردن بعد از جراحی بینی

حمام کردن بعد از جراحی بینی

آیا می توان بعد از جراحی بینی حمام کرد؟

حمام کردن بعد از جراحی بینی در نتیجه عمل تأثیر می گذارد؟

تا یک هفته پس از جراحی بینی و زمانیکه هنوز هم گچ در داخل بینی وجود دارد، پیشنهاد می شود که از حمام کردن پرهیز نمایید. زیرا با حمام کردن ممکن است گچ داخل بینی خیس خورده و سست شود.

جراحی زیبایی بینی

تحمل یک هفته حمام نکردن و چرب شدن پوست و مو برای برخی از افراد دشوار می باشد. لذا توصیه می شود تا گردن به پایین در نوبت های دلخواه شست و شو داده شود. برای شامپو کردن سر نیز می بایست از شخصی کمک بگیرید.

به نحوی که بر روی صندلی یا چهارپایه نشسته و سر را به سمت عقب خم نمایید. سپس از فرد مذکور بخواهید که به آرامی و به گونه ای که آب بر روی صورتتان تراوش نکند، موها را مرطوب نماید. سپس مقدار اندکی از شوینده را بر روی موها ریخته و سر را ماساژ دهد.

مقدار شوینده نباید به حدی باشد که کف کردن موها غیر قابل کنترل شده و و نیازمند آب کشی بیش از حد باشد. از شانه نیز برای رسیدن کف به عمق سر می توان استفاده نمود. فراموش نکنید که از چنگ زدن موها و تکان های شدید خودداری نمایید.

حمام کردن بعد از جراحی بینی با این روش به صورت روزانه توصیه می شود. همچنین از حمام کردن با آب داغ و شنا کردن بعد از جراحی بینی به مدت دو هفته خودداری نمایید.

دکتر گیوه چی ، جراح بینی در تهران و متخصص گوش حلق و بینی با تخصص و دانش بالایی می باشند. شما عزیزان می توانید، به منظور مشاوره با دکتر گیوه چی از طریق زیر اقدام کنید:

شماره های تماس 02188673181 و 02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

آفتاب گرفتن در فصول خاصی از سال بسیار آرامش بخش بوده و پوست را خوش رنگ می کند. اما قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب موجب ایجاد لک بر روی پوست شما می شود. همچنین اشعه هایی که از خورشید به پوست وارد می شود، می تواند باعث عمیق تر شدن چین و چروک و پیری زودرس آن شود.

این اشعه ها عامل اصلی سرطان پوست می باشند. با توجه به دلایل ذکر شده، جراح بینی مراجعین را از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب منع می کند.

لذا بهتر است در طول روز از کرم های ضد آفتاب  با SPF بالای 15 استفاده شود. اگر اخیراً جراحی بینی انجام داده اید، پیشنهاد می شود تا 6 هفته بینی و صورت خود را به واسطه استفاده از کلاه نقاب دار از تابش نور خورشید در امان نگه دارید.

همچنین اسکارها می بایست تا 6 ماه بعد از جراحی زیبایی بینی از تابش مستقیم نور خورشید به دور بمانند. پس بهتر است آفتاب گرفتن و برنزه شدن را به شش ماه پس از جراحی بینی موکول نمایید.

استفاده از پد گرم کننده مفاصل

برخی از ورزشکاران برای برطرف شدن درد مفاصل خود از پدهای گرم کننده استفاده می نمایند. این پدها حاوی مواد خاصی هستند که با گرم کردن عضلات به باز شدن آنها کمک می نمایند. جراح بینی پیشنهاد می دهد از پدهای گرم کننده مفاصل بر روی بینی، صورت و گردن تا شش ماه استفاده نکنید. در صورت استفاده از این پدها در محلی که دچار اسکار شده باشد، نه تنها به اندک ناراحتی های ایجاد شده کمک نمی کند، بلکه موجب بدتر شدن زخم ها و سوزش ناحیه مورد نظر می شود.

نتیجه گیری

جراح بینی خوب می تواند با پاسخ دادن به پرسش های شما تا حد زیادی از استرس و نگرانی های پیش از عمل بینی بکاهد. همچنین درصورتیکه مراقبت های بعد از جراحی بینی به درستی انجام گیرد، نتیجه مثبت آن دو چندان می شود.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

دو + 13 =

Call Now Button