• تماس با ما 88673181 - 021

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

در این مقاله دکتر گیلدا گیوه چی به توضیح در مورد جراحی بینی طبیعی، تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی و تقویت غضروف در بینی های گوشتی می پردازد که فیلم های مربوط به این مقاله را نیز می توانید از قسمت گالری فیلم از سایت دکتر گیوه چی مشاهده کنید.

جراحی بینی طبیعی ، برخی از اشخاص هستند که تمایل دارند فقط معایب بینی را از بین ببرند. این اشخاص تمایل ندارند که تغییرات بسیاری در ظاهر بینی خود انجام دهند ، در ذیل به بیان جراحی بینی طبیعی می پردازیم

معمولاً در جراحی طبیعی بین قسمت های مختلف صورت تناسب بر قرار است و فقط پزشک با پوشاندن معایب به زیبا تر شدن بینی شما کمک می کند در جراحی طبیعی نتیجه عمل طبیعی است و اطرافیان متوجه عمل شما نخواهند شد.

جراحی بینی طبیعی

یک دسته از بیماران که برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند تمایل دارند که فرم بینی آنها طبیعی باشد.به عبارتی مایل نیستند که بینی های آنها دارای شکلی عمل شده باشد. خصوصیاتی که نمای عمل شده بینی دارد می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • بینی که بیش از اندازه کوچک است
  • سر بینی بیش از اندازه بالا رفته است
  • پره های بینی بیش از اندازه جمع شده اند و به عبارتی سوراخ های بینی بسیار کوچک شده اند
  • قوس زیاد در پشت بینی و شیب دار شدن شبیه سرسره در پشت بینی

اغلب افرادی که به این سبک جراحی می شوند دچار مشکلات تنفسی می شوند، مثلا دچار تنفس صدا دار می شوند و حتی ممکن است در زمان تکلم نیز دارای صدای تو دماغی بشوند.

روش های جراحی بینی  طبیعی

جراحی کوچک کردن بینی

جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی نوع از جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر بینی فرد انجام می شود.

موارد مهم در جراحی بینی

  • نوع پوست بینی در جراحی مهم است. زیرا افرادی که دارای پوست چربی هستند، باید تحت جراحی بینی گوشتی قرار بگیرند.
  • در افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، به دلیل زیاد بودن ضخامت و همچنین ضعیف بودن غضروف ایجاد تغییرات زیاد ممکن نیست.
  • در افرادی که نوک بینی آن ها دارای غضروف است و صرفاً بینی گوشتی نیست، امکان جراحی به منظور کوچک کردن بینی وجود دارد.

انواع جراحی زیبایی بینی به شرح زیر است

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

در این روش یک برش توسط جراح بینی بر روی قسمت میانی بینی دو سوراخ بینی زده می شود. در این نوع از جراحی به دلیل دستکاری کم در پوست و بافت بینی تورم کمتر است. همچنین این نوع از جراحی به منظور تغییرات کم در بینی انجام می شود. این نوع از روش جراحی در جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی استخوانی و جراحی قوز بینی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

جراحی زیبایی بینی به روش باز به منظور انجام جراحی بر روی بینی های گوشتی و برطرف کردن انحراف بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش از جراحی بینی، دو برش مهم بر بینی زده می شود. در جراحی بینی به روش باز دسترسی جراح بینی به آناتومی بینی بیشتر است و میتوان تمامی مشکلات و ایرادات داخلی و ظاهری بینی را برطرف کرد.

لازم به ذکر است انتخاب روش جراحی، برعهده جراح بینی است و با توجه به شرایط بیمار و بررسی نوع بینی فرد روش جراحی انتخاب می شود.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

بینی های گوشتی و استخوانی از نظر ساختار باهم  متفاوت اند. در بینی های استخوانی اشکال ظاهری در پشت بینی به صورت برجستگی و قوز در ناحیه استخوانی بینی دیده می شود اما در بینی های گوشتی اغلب اشکال در سر بینی و به صورت پوست ضخیم و چرب بینی می باشد و بینی نیز فرم خاصی را ندارد که علت آن ضعیفی غضروف های سر بینی می باشد. البته در برخی اوقات این دو فرم بینی به صورت ترکیبی نیز می توانند وجود داشته باشند و نکته ای که حائز اهمیت است این است که تکنیک جراحی این دو فرم بینی و درصد تغییراتی که در هر فرم بینی مد نظر می باشد با هم متفاوت می باشند.

تقویت غضروف در بینی های گوشتی

در جراحی زیبایی بینی گاهی نیاز به تقویت و بازسازی غضروف های بینی می باشد که در این موارد انتخاب اول استفاده از غضروف خود تیغه بینی می باشد که در حین انجام جراحی زیبایی از تیغه بینی غضروف استخراج شده و در محل جدید خود قرار داده می شود.افرادی که قبل جراحی انحراف تیغه بینی را انجام داده اند اغلب این غضروف ها کم می باشد و در این موارد انتخاب دوم ما غضروف لاله گوش و غضروف دنده می باشد که برای استخراج غضروف از هرکدام از این محل ها نیازمند این است که در هرکدام از آن محل ها برش های جداگانه ای داده بشود.

جراحی بینی طبیعی چیست؟ برای آن که بدانید جراحی بینی طبیعی چیست و تفاوت آن را با جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی بدانید این مقاله را حتما مطالع کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

برای جلوگیری از بروز اختلال تنفسی در حین جراحی بینی افرادی که سیگار، قلیان و یا سایر دخانیات را مصرف می کنند بهتر است از یک هفته قبل از عمل از استعمال دخانیات پرهیز کنند.در مواردی که برخی از افراد از دارو و یا قرص های خاصی استفاده می کنند نیز حتما باید به پزشک اطلاع دهند، در مواردی هم که  برای درمان بعضی از بیماری ها از آسپرین و یا سایر قرص های ضد انعقاد خون مصرف می شود باید یک هفته قبل از عمل مصرف این داروها قطع شود.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

4 − سه =

Call Now Button