• تماس با ما 88673181 - 021

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

در این مقاله دکتر گیلدا گیوه چی به توضیح در مورد جراحی بینی طبیعی، تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی و تقویت غضروف در بینی های گوشتی می پردازد که فیلم های مربوط به این مقاله را نیز می توانید از قسمت گالری فیلم از سایت دکتر گیوه چی مشاهده کنید.

جراحی بینی طبیعی

یک دسته از بیماران که برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند تمایل دارند که فرم بینی آنها طبیعی باشد.به عبارتی مایل نیستند که بینی های آنها دارای شکلی عمل شده باشد. خصوصیاتی که نمای عمل شده بینی دارد می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  • بینی که بیش از اندازه کوچک است
  • سر بینی بیش از اندازه بالا رفته است
  • پره های بینی بیش از اندازه جمع شده اند و به عبارتی سوراخ های بینی بسیار کوچک شده اند
  • قوس زیاد در پشت بینی و شیب دار شدن شبیه سرسره در پشت بینی

اغلب افرادی که به این سبک جراحی می شوند دچار مشکلات تنفسی می شوند، مثلا دچار تنفس صدا دار می شوند و حتی ممکن است در زمان تکلم نیز دارای صدای تو دماغی بشوند.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

بینی های گوشتی و استخوانی از نظر ساختار باهم  متفاوت اند. در بینی های استخوانی اشکال ظاهری در پشت بینی به صورت برجستگی و قوز در ناحیه استخوانی بینی دیده می شود اما در بینی های گوشتی اغلب اشکال در سر بینی و به صورت پوست ضخیم و چرب بینی می باشد و بینی نیز فرم خاصی را ندارد که علت آن ضعیفی غضروف های سر بینی می باشد. البته در برخی اوقات این دو فرم بینی به صورت ترکیبی نیز می توانند وجود داشته باشند و نکته ای که حائز اهمیت است این است که تکنیک جراحی این دو فرم بینی و درصد تغییراتی که در هر فرم بینی مد نظر می باشد با هم متفاوت می باشند.

تقویت غضروف در بینی های گوشتی

در جراحی زیبایی بینی گاهی نیاز به تقویت و بازسازی غضروف های بینی می باشد که در این موارد انتخاب اول استفاده از غضروف خود تیغه بینی می باشد که در حین انجام جراحی زیبایی از تیغه بینی غضروف استخراج شده و در محل جدید خود قرار داده می شود.افرادی که قبل جراحی انحراف تیغه بینی را انجام داده اند اغلب این غضروف ها کم می باشد و در این موارد انتخاب دوم ما غضروف لاله گوش و غضروف دنده می باشد که برای استخراج غضروف از هرکدام از این محل ها نیازمند این است که در هرکدام از آن محل ها برش های جداگانه ای داده بشود.

About the Author

drgivehchi

دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید.
در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

دوازده − پنج =