• تماس با ما 88673181 - 021

جراحی باز بینی

جراحی باز بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی، جزو محبوب ترین روش های عمل زیبایی در بین افراد است. افرادی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند و یا بینی آن ها دارای انحراف و مشکلات تنفسی است و یا دچار شکستگی بینی شده اند خواهان جراحی بینی طبیعی خود هستند. افراد همیشه در صدد انتخاب بهترین جراح بینی هستند تا بهترین نتیجه را از رینوپلاستی خود کسب کنند.

بعد از انتخاب بهترین جراح بینی، معاینه کامل بینی شما توسط جراح بینی طبیعی انجام می گیرد، سپس نوع عمل شما مشخص می شود. عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته امکان پذیر است که بستگی به نوع بینی و دلیل جراحی بینی شما دارد.

در این مطلب می خواهیم به روش باز جراحی بینی بپردازیم، که جراحی باز بینی در چه شرایطی و برای کدام نوع از بینی ها انجام می شود.

جراحی باز بینی

 جراحی باز بینی چیست؟

در جراحی بینی به روش باز، جراح بینی علاوه بر برش مکانی که در عمل بسته بینی نیاز است، برشی در میان دو سوراخ بینی ایجاد می کند.این برش برای این است که تا جراحی بینی بتواند تسلط و دید کامل بر روی ناحیه مورد نظر را داشته باشد. در مواردی که لازم است جراح بینی بتواند تمام ساختمان داخلی بینی را مشاهده کند نیاز به جراحی بینی باز است.

لازم نیست که بیمار نگرانی از بابت به جا ماندن محل برش خورده و بخیه های آن داشته باشد. در مواردی، عمل جراحی بینی طبیعی به روش باز، بهترین تصمیم برای گرفتن نتیجه مطلوب است. باز کردن پره های بینی برای جا به جایی و کوچک کردن آن مرتبط با نوع عمل جراحی بینی نیست، یعنی اگر پره های بینی فرد مراجعه کننده بزرگ تر از حد طبیعی باشد حتما نیاز به برش دادن پره های بینی است حتی در روش جراحی بینی بسته.

با توجه به اینکه در روش جراحی بینی باز، باز کردن و آزاد سازی پوست نسبت به روش بسته، بیشتر است، پس کاهش تورم بینی بعد از جراحی بینی طولانی تر خواهد بود.

 جراحی باز بینی برای چه افرادی مناسب است؟

در بسیاری از موارد جراحی بینی گوشتی به علت اینکه نیاز به پیوند غضروف می باشد به تشخیص جراح بینی بهتر است از روش جراحی بینی باز برای جراحی استفاده شود.

جراحی ترمیمی بینی یا همان عمل بینی ثانویه روش جراحی بینی باز مناسب تر است.

افرادی که بینی آن ها دچار آسیب و شکستگی شده است، افرادی که دچار مشکلات مادرزادی بینی هستند ممکن است تحت عمل جراحی بینی باز قرار گیرند.

سایر خدمات دکتر گیلدا گیوه چی :

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی .

 

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

پنج × یک =