• تماس با ما 88673181 - 021

تورم بینی بعد از جراحی بینی

تورم بینی بعد از جراحی بینی

ممکن است بعد از جراحی بینی شخص با مشکلاتی مانند گرفتگی بینی ،تورم بینی ،آبریزش بینی و … روبه رو شود تمامی این نشانه ها بعد از جراحی بینی طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد تنها شما باید مراقبت های لازم را داشه باشید تا این دوره هر چه سریع تر پایان یابد تا شما بتوانید نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید .
ورم بینی بعد از جراحی بینی
جراحی بینی به هر اندازه سبک هم که باشد تحت عمل جراحی و تغییرات ایجاد شده ورم خواهد کرد حال تنها مقدار این تورم در افراد مختلف متفاوت خواهد بود مثلا تورم در بینی های گوشتی به نسبت بینی های دیگر بیشتر است و افراد باید صبر بیشتری داشته باشند .اما به طور کل بیشتر تورم بینی بعد از گذشت دو ماه از بین خواهد رفت و باقی آن با مرور زمان و کم کم برطرف می شود.

جراحی بینی
در هفته های اول بعد از عمل شاید تورم بینی دردناک باشد و فرد احساس داغ شدن در بینی خود داشته باشد در صورتی که این تورم با خروج ترشحات چرکی همراه بود بهتر است جراح بینی خود را در جریان بگذارید زیرا احتمال عفونت در این زمینه وجود دارد.
توصیه هایی برای بهبود پیدا کردن ورم بینی
به هیچ عنوان بعد از عمل بینی دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نکنید .
فعالیت های شدید جسمانی نداشته باشید .
در صورت امکان به صورت نیمه نشسته بخوابید و یا اینکه زیر سر خود را در هنگام خواب بلند کنید .
برخی اوقات افراد از اینکه نمی توانند نتیجه جراحی بینی خود را مشاهده کنند نگران می شوند اما باید بدانید که نمی توان برای التیام تورم بینی مدت زمان خاصی را مشخص کرد و شما باید در این امر شکیبا باشید .
با تشکر مدیریت سایت دکتر گیلدا گیوه چی جراح بینی خانم و متخصص گوش و حلق و بینی

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

7 + هفت =