• تماس با ما 88673181 - 021

تورم بینی بعد از جراحی بینی

تورم بینی بعد از جراحی بینی

ممکن است بعد از جراحی بینی شخص با مشکلاتی مانند گرفتگی بینی ،تورم بینی ،آبریزش بینی و … روبه رو شود تمامی این نشانه ها بعد از جراحی بینی طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد تنها شما باید مراقبت های لازم را داشه باشید تا این دوره هر چه سریع تر پایان یابد تا شما بتوانید نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید .

تورم بینی بعد از جراحی بینی ، افراد زیادی را نگران کرده و باعث می شود تا بیشتر مراقب بینی خود باشند و مدام به جراح بینی مراجعه نمایند. دکتر گیلدا گیوه چی به عنوان جراح بینی، در این مقاله به راهنمایی افراد بعد به منظور کاهش تورم بینی پرداخت. برای دریافت راهنمایی بیشتر در این خصوص می توانید از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.

راه های ارتباطی 

02188673181
02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تورم بینی بعد از جراحی بینی

جراحی بینی به هر اندازه سبک هم که باشد تحت عمل جراحی و تغییرات ایجاد شده ورم خواهد کرد حال تنها مقدار این تورم در افراد مختلف متفاوت خواهد بود مثلا تورم در بینی های گوشتی به نسبت بینی های دیگر بیشتر است و افراد باید صبر بیشتری داشته باشند .اما به طور کل بیشتر تورم بینی بعد از گذشت دو ماه از بین خواهد رفت و باقی آن با مرور زمان و کم کم برطرف می شود.

جراحی بینی
در هفته های اول بعد از عمل شاید تورم بینی دردناک باشد و فرد احساس داغ شدن در بینی خود داشته باشد در صورتی که این تورم با خروج ترشحات چرکی همراه بود بهتر است جراح بینی خود را در جریان بگذارید زیرا احتمال عفونت در این زمینه وجود دارد.

توصیه هایی برای بهبود پیدا کردن ورم بینی

به هیچ عنوان بعد از عمل بینی دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نکنید .
فعالیت های شدید جسمانی نداشته باشید .
در صورت امکان به صورت نیمه نشسته بخوابید و یا اینکه زیر سر خود را در هنگام خواب بلند کنید .
برخی اوقات افراد از اینکه نمی توانند نتیجه جراحی بینی خود را مشاهده کنند نگران می شوند اما باید بدانید که نمی توان برای التیام تورم بینی مدت زمان خاصی را مشخص کرد و شما باید در این امر شکیبا باشید .

تورم بینی بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی همیشه باعث ایجاد تورم بعد از جراحی بینی می شود.

به گفته خانم دکتر گیوه چی اصولا دو نوع تورم بعد از جراحی زیبایی بینی در فرد ایجاد می شود.

تورم اولیه که به دلیل انجام جراحی زیبایی بینی و ایجاد برش در بافت و ساختمان بینی است. بعد از آن به دلیل حفظ مایع موجود که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی می رسد، فرد دچار تورم می شود.

تورم بعدی در صورت فرد قابل مشاهده است و به طور همزمان با کبودی اطراف بافت بینی رخ می دهد.

با این حال لازم به ذکر است که میزان تورم و نوع آن با توجه به شرایط بیمار و نوع جراحی است. همچنین میزان ماندگاری جراحی بینی با توجه به نوه جراحی زیبایی بینی است. به طور مثال در افرادی که جراحی بینی فانتزی انجام داده اند، با افرادی که جراحی بینی طبیعی انجام داده اند، میزان تورم متفاوت است.

جراح در حین انجام جراحی می تواند با فیکس کردن اجزای بینی در حین جراحی، میزان تورم را کاهش دهد.

برخی از افراد با این تصور که جراحی بینی باز نسبت به جراحی بینی بسته تورم کمتری دارد و یا برعکس از جراح خود می خواهند تا نوع جراحی را انتخاب و انجام دهند. باید به این گروه از افراد گفت که به دلیل ایجاد برش در بینی با هر روش و برشی و به دلیل دستکاری در بافت بینی، تورم ها ایجاد می شود.

تورم بینی بعد از جراحی بینی

چه اقداماتی لازم است تا تورم بعد از جراحی بینی کاهش یابد؟

برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی می توان بلافاصله بعد از جراحی بینی از کیسه یخ استفاده شود.

این کیسه یخ باید به مدت 24 ساعت بر روی بافت اطراف بینی و به طور 10 دقیقه چرخشی استفاده گردد.

این 10 دقیقه چرخشی به طوری است که 10 دقیقه کیش یخ بر روی پوست بوده و 10 دقیقه از روی پوست برداشته شود. زیرا استفاده مداوم از یخ سبب سوختگی پوست شود.

همچنین بعد از انجام جراحی زیبایی بینی نباید سر را خم نمود زیرا باعث افزایش میزان تورم در صورت می شود.

برای اطلاع بیشتر از مراقبت های بعد از جراحی بینی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

همچنین می توانید به گالری فیلم و گالری عکس برای دریافت اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط

انواع جراحی بینی 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی 

راه های ارتباطی 

02188673181
02188875799

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

هفت + یک =

Call Now Button