• تماس با ما 88673181 - 021

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی

در انجام جراحی زیبایی بینی معمولاً از دو تکنیک استفاده می شود. این دو روش به اسم تکنیک بسته و باز شناخته می شوند.

روش بسته روشی است از مدت ها پیش توسط جراحان زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به روش دوم از قدمت بیشتر برخوردار می باشد و مدت هاست که جراحان از این روش استفاده می کنند. اما با گذشت زمان به دلایل مزایایی که روش باز نسب به روش بسته دارد تمایل جراحان به استفاده از روش باز افزایش یافت.

دکتر گیوه چی جراح بینی بیان می کنند که در روش بسته تمام برش‌ها در داخل بینی‌ است. در تکنیک بسته، مدت زمان عمل کوتاه تر و همچنین تورم آن کمتر است. البته در این نوع روش هم در دیواره بین دو سوراخ بینی‌ به نام “کالوملا” می دهند. کلوملا، همان قسمت میانی بین دو سوراخ بینی است که بطور معمول پائین تر از پره های بینی قرار می گیرد. گاهی برش های که در روش  بسته انجام داده شده منجر به چسبندگی و آسیب به دریچه بینی یا همان والو می شود.

امروزه روش باز طرفداران بیشتری دارد. در روش باز، جراح دید بیشتری دارد و معمولاً از این روش برای بینی هایی با مشکل حاد مواجه اند مانند بینی هایی با مشکل عدم تقارن زیاد، پیچ خوردگی زیاد بینی و همچنین در زمینه هایی که مشکل مادر زادی وجود دارد، به کار گرفته می شود. علاوه بر آن در این تکنیک در گذاشتن گرفت‌های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها سهولت وجود دارد.

در روش باز عمل بدین صورت است که جراح برشی از جلوی پوست بینی انجام می دهد که با بالا بردن پوست هیچ آسیبی به مخاط داخل بینی وارد نمی شود و مشکلی در تنفس بیمار ایجاد نخواهد شد. البته روش باز خالی از عیب نبوده و می توان یکی از بزرگترین عیوب آن را تورم بعد از عمل دانست. بخصوص در بینی‌‌های گوشتی تا یک سال هم باقی‌ میماند ولی‌ اگر به بیمار قبل از عمل آگاهی داده شود مشکلی‌ ایجاد نخواهد شد.

انجام جراحی زیبایی بینی از نظر فصلی تفاوتی نمی کند اما انجام آن برای بیماران مبتلا به آلرژی فصلی حایز اهمیت است. از نظر سن هم عمل بینی برای دختران بالای ۱۷ وبرای پسران بالای ۱۸ قابل انجام است و در سنین قبل از به دلیل رشد استخوان های صورت بهتر است عمل جراحی بینی صورت نگیرد.

در آخر نمی توان در جراحی بینی روشی را نسبت به روش دیگر بهتر انست بلکه استفاده کردن یک جراح از روش باز یا بسته بسته به شرایط بیمار دارد و مهم نتیجه نهایی مطلوب می باشد.

دکتر گیوه چی جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی فانتزی را نیز انجام می دهند .

 

 

 

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

6 − 5 =