• تماس با ما 88673181 - 021

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

در رابطه با اقداماتی که قبل از جراحی زیبایی بینی لازم است که بیمار انجام دهد، در مورد افرادی که بیماری سینوزیت دارند و یا گرفتگی بینی دارند انجام سی تی اسکن از سینوس ها الزامی می باشد. گرفتن عکس هایی که با استانداردهای پزشکی انجام می شود نیز لازم است که قبل از جراحی گرفته بشود و طراح می تواند طراحی های خود را روی آن عکس ها انجام بدهد، انجام آزمایش خون که بتوان کم خون بودن یا نبودن و مشکلات انعقاد خون فرد را بررسی کرد.در افرادی که سن بالای 40 سال دارند نیز انجام مشاوره قلب و گرفتن نوار قلب لازم و ضروری می باشد.همچنین افرادی که بیماری های خاص دارند بهتر است که از پزشک معالج خود یک تاییدیه همراه داشته باشند مبنی بر اینکه بیهوشی خطری را برای سلامت آن فرد نداشته باشد. در رابطه با سرماخوردگی بهتر است که جراحی به مدت 2 تا 3 هفته به تعویق افتد.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 

برای جلوگیری از بروز اختلالات تنفسی احتمالی در حین جراحی بینی افرادی که سیگار، قلیان و یا سایر دخانیات را مصرف می کنند بهتر است از یک هفته قبل از عمل از استعمال دخانیات پرهیز کنند.نیکوتینی که در سیگار وجود دارد باعث تنگ شدن رگ ها می شود که این خود باعث می شود برای خون رسانی به بافت ها مشکلاتی به وجود بیاید، به همین دلیل است که فرد باید از یک هفته قبل از عمل و به مدت حداقل دو هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات بپرهیزد.

در مواردی که برخی از افراد از دارو و یا قرص های خاصی استفاده می کنند نیز حتما باید به پزشک اطلاع بدهند، در مواردی هم که از آسپرین و یا سایر قرص های ضد انعقاد خون مصرف می شود باید یک هفته قبل از عمل مصرف این داروها قطع شود.

شب قبل از عمل غذایی سبک میل کنید و در روز عمل نیز ناشتا باشید. به مدت 8 ساعت قبل از عمل معده باید خالی باشد.

خانم ها باید دقت کنند که بین عادت ماهیانه و تاریخ عمل جراحی بینی تداخلی وجود نداشته باشد همچنین قبل از ورود به اتاق عمل آرایش خود را کاملا شسته و بدون هیچ گونه آرایشی وارد اتاق عمل بشوید.

افرادی که از لنز چشم، دندان مصنوعی و یا مواردی از این دسته استفاده می کنند نیز قبل از ورود به اتاق عمل باید این موارد را از خود جدا کنند.

بهتر است روز عمل از کفش و لباسی استفاده شود که بیمار در موقع مرخص شدن از بیمارستان با پوشیدن آنها مشکلی نداشته باشد. مثلا لباس هایی که در جلو دکمه دارند و یا کفش هایی که بند ندارند مناسب می باشند.

About the Author

drgivehchi
دكتر گيلدا گيوه چي در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد.در سال ۱۳۷۱ پس از موفقیت در آزمون سراسری ،وارد رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران گردید.سال ۱۳۷۷ به عنوان رتبه اول دانشگاه ، قبل از فارغ التحصیلی در آزمون دستیاری شرکت نموده در رشته گوش ،حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد.دوران ۴ ساله آموزش تخصصی را در بیمارستانهای امیراعلم و امام خمینی تهران سپری و در سال ۱۳۸۲ موفق به اخذ بورد (دانشنامه ) تخصصی در رشته گوش ،حلق ، بینی و جراحی سر و گردن گردید. در حال حاضر فعالیت ایشان عمدتا بر جراحیهای زیبایی و ترمیمی بینی و صورت متمرکز می باشد.

ارسال پاسخ

یازده − دو =